Home > Kimdir > Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki kimdir?

Son zamanlarda Emrah Karaduman ile birlikte çıkardığı “Cevapsız Çınlama” şarkısı ile internette milyonlarca kez izlenen ve tıklanma rekorları kıran Aleyna Tilki, özellikle yaşı konusunda çok konuşuldu. Instagram ve Twitter hesaplarındaki takipçileri ile de dikkat çeken Aleyna Tilki kimdir? kaç yaşında ve kısa zamanda nasıl bu kadar ünlü bir isim haline geldi? Aleyna Tilki’ye dair merak edilen her şeyi haberimizde sizler için bir araya getirdik.

Aleyna Tilki Kaç Yaşında? Aleyna Tilki Aslen Nereli? Aleyna Tilki Hangi Burç?

Aslen Konyalı olan Aleyna Tilki 28 Mart 2000 tarihinde dünyaya geldi. Şu an 18 yaşında olan ünlü şarkıcı akrep burcudur.

Aleyna Tilki Kimdir?

Genç şarkıcının yeteneği müziğe karşı yeteneği üç yaşında keşfedildi. Aleyna Tilki’nin müzik kariyeri hakkında karar vermesi sekiz yaşında katıldığı bir televizyon programında ayakta alkışlanması ile birlikte oldu. Genç şarkıcı, dokuz yaşından itibaren müzik kariyeri ile ilgili hayallerinin yanı sıra kişisel gelişim kitapları okuyup yazmaya başladı. Bu aralar, müzik hayatının yanında kişisel gelişim ve felsefe ile harmanladığı ilk kitabının basımı için yoğun bir çalışma temposu içerisinde…

Aleyna Tilki, müzik ve kişisel gelişim alanları dışında uzun yıllar boyu tiyatro, voleybol ve dans ile de profesyonel olarak ilgilenmiştir. Okul hayatı boyunca da örnek bir öğrenci olarak takdir toplamıştır. Hayatını müziğe ve sanata adayacağını ifade eden Aleyna Tilki, 14 yaşında katıldığı bir yarışma programı ile keşfedildi. Sonrasında İskender Paydaş ile birlikte müzik ve sahne tecrübeleri konusunda kendini geliştirmeye başladı.

Önceleri rock müziğe karşı daha ilgili olan Aleyna Tilki, İskender Paydaş ile birlikte sahne alması sonrası pop müziğe karşı ilgisinin arttığını keşfetti. Bu esnada, kendine rol model aldığı, yakın dostu olan ve sık sık görüştüğü genç ve başarılı aranjör Emrah Karaduman, Murat Boz‘un “Janti” albümünde aranjesini yaptığı bir şarkıda Aleyna Tilki’ye vokallik ve stüdyo kaydı tecrübesi yapma imkanı tanıdı. Emrah Karaduman, bu çalışma sonrasında Aleyna Tilki’yi yetenekli buldu ve yeni single projesinde genç şarkıcı ile birlikte çalışmak istediğini söyleyerek “Cevapsız Çınlama” şarkısına imza attılar. Aleyna Tilki, müzik dünyasına Emrah Karaduman ile birlikte adım attığından dolayı çok mutlu. Aleyna Tilki, kariyeri dışında psikoloji bölümünü bitirme konusunda oldukça kararlı.

2017 yılında çıkardığı single Sen Olsan Bari ile şu ana kadar Youtube’da yerli şarkıcılar arasında ulaşılması zor olan 344 milyondan fazla izlenme alan Aleyna Tilki son dönemde Yıldız Tilbe‘nin Yıldızlı Şarkıları albümünde söylediği Yalnız Çiçek isimli şarkı ile müzik listelerinin zirvesinde yer alıyor.

Aleyna Tilki Albümleri / Aleyna Tilki Şarkıları

  • 2016 – Cevapsız Çınlama (ft Emrah Karaduman)
  • 2017 – Sen Olsan Bari
  • 2018 – Yalnız Çiçek (Yıldız Tilbe‘nin Yıldızlı Şarkıları Volume 1)

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir