Aleyna Tilki kimdir?

Son zamanlarda Emrah Karaduman ile birlikte çıkardığı “Cevapsız Çınlama” şarkısı ile internette milyonlarca kez izlenen ve tıklanma rekorları kıran Aleyna Tilki, özellikle yaşı konusunda çok konuşuldu. Instagram ve Twitter hesaplarındaki takipçileri ile de dikkat çeken Aleyna Tilki kimdir, kaç yaşında ve kısa zamanda nasıl bu kadar ünlü bir isim haline geldi? Aleyna Tilki’ye dair merak edilen her şeyi haberimizde sizler için bir araya getirdik.

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde dünyaya geldi. Genç şarkıcının yeteneği müziğe karşı yeteneği üç yaşında keşfedildi. Aleyna Tilki’nin müzik kariyeri hakkında karar vermesi sekiz yaşında katıldığı bir televizyon programında ayakta alkışlanması ile birlikte oldu. Genç şarkıcı, dokuz yaşından itibaren müzik kariyeri ile ilgili hayallerinin yanı sıra kişisel gelişim kitapları okuyup yazmaya başladı. Bu aralar, müzik hayatının yanında kişisel gelişim ve felsefe ile harmanladığı ilk kitabının basımı için yoğun bir çalışma temposu içerisinde…

Aleyna Tilki, müzik ve kişisel gelişim alanları dışında uzun yıllar boyu tiyatro, voleybol ve dans ile de profesyonel olarak ilgilenmiştir. Okul hayatı boyunca da örnek bir öğrenci olarak takdir toplamıştır. Hayatını müziğe ve sanata adayacağını ifade eden Aleyna Tilki, 14 yaşında katıldığı bir yarışma programı ile keşfedildi. Sonrasında İskender Paydaş ile birlikte müzik ve sahne tecrübeleri konusunda kendini geliştirmeye başladı.

Önceleri rock müziğe karşı daha ilgili olan Aleyna Tilki, İskender Paydaş ile birlikte sahne alması sonrası pop müziğe karşı ilgisinin arttığını keşfetti. Bu esnada, kendine rol model aldığı, yakın dostu olan ve sık sık görüştüğü genç ve başarılı aranjör Emrah Karaduman, Murat Boz’un “Janti” albümünde aranjesini yaptığı bir şarkıda Aleyna Tilki’ye vokallik ve stüdyo kaydı tecrübesi yapma imkanı tanıdı. Emrah Karaduman, bu çalışma sonrasında Aleyna Tilki’yi yetenekli buldu ve yeni single projesinde genç şarkıcı ile birlikte çalışmak istediğini söyleyerek “Cevapsız Çınlama” şarkısına imza attılar. Aleyna Tilki, müzik dünyasına Emrah Karaduman ile birlikte adım attığından dolayı çok mutlu. Şu an lise üçüncü sınıf öğrencisi olan Aleyna Tilki, kariyeri dışında psikoloji bölümünü bitirme konusunda oldukça kararlı.

24 thoughts on “Aleyna Tilki kimdir?”

Bir Cevap Yazın