Ana SayfaDizilerAkıncı’nın Özel Kostümüne Hollywood Terziliği

İlgili Postlar

Akıncı’nın Özel Kostümüne Hollywood Terziliği

Türkiye, Şükrü Özyıldız ’ın canlandırdığı ve kısa sürede gönüllerde taht kuran Akıncı karakterini konuşuyor. Şehrini ve yurdunu canı pahasına koruyan Akıncı’nın kostümü, motosikleti, silahları uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü. Atv’de yayınlanan dizinin başrol oyuncusu Şükrü Özyıldız’ın canlandırdığı Akıncı’nın herkesin merak ettiği kostümünün ardında özel bir hikaye yer alıyor.

Şükrü Özyıldız Kimdir

Akıncı’nın Kostümü Özel Olarak Üretildi

İlk bölümü yayınlandığı günden itibaren, Türkiye’nin kahramanı olan Akıncı, savaşçı ruhunu yansıtan ve Hollywood’un ünlü kahramanlarını aratmayan bir görsellikle izleyiciyle buluşuyor. Hilal’in Savaşçısı Akıncı, sembolüyle özdeşleşen kostümüyle her çatışmanın içine giriyor, tüm mücadelesini onunla veriyor; aynı zamanda kostümü sayesinde kimliğini gizliyor. Akıncı’nın herkesin dikkatini çeken kostümü uzun ve titizlikle süren çalışmalar sonucunda özel olarak üretildi.

Kostüm Ünlü Çizer Ergün Gündüz Tasarımı

Kostümün tasarımındaki imza Türk çizgi roman dünyasının yakından tanıdığı bir isme ait. Ergün Gündüz’ün tasarladığı kostüm; Hollywood’un yakından tanıdığı ve süper kahraman hikayelerini konu alan bir çok dizi ve sinema filminin kostümlerini üretmiş olan Fransız Parallel Life Studios firması tarafından özel olarak üretildi. Pandemi döneminde gerçekleşen üretim sürecinde Parallel Life Studios tasarımcıları sıkça Türkiye’ye gelerek Şükrü Özyıldız ile özel provalar gerçekleştirdi. Türkiye’de bugüne kadar hiç kullanılmamış bir kumaş da bu kostüm için özel olarak üretildi. Akıncı’nın sembolü olan ‘Hilal’ ayrıntısı ise kostümün göğsüne ayrı olarak işlendi. 

Akıncı’nın kostümü kadar kullandığı silahlarda özel üretim detaylar arasında yer alıyor. Akıncı’nın hedefi şaşırmayan ve düşmanlarının korkulu rüyası haline gelen silahları da tıpkı kostümü gibi özel olarak tasarlandı ve üretildi.  

Proje tasarımını ve senaryosunu Hakan Kandal’ın, yönetmenliğini Veli Çelik’in üstlendiği başrollerini Şükrü ÖzyıldızBüşra Develi paylaştığı Akıncı dizisinde; Yıldıray Şahinler, Tolga TekinErkan BektaşSermet YeşilDidem İnselelSerhat Onat, Atakan Hoşgören, Ayça ErturanMüge BozBerrin Arısoy, Berrak Kuş, Yılmaz Bayraktar, Ercü Turan, Deren Talu gibi güçlü isimler yer alıyor.

Yapımını NTC Medya’nın, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, atv ekranlarında yayınlanan Akıncı, cuma akşamları saat 20.00’da izleyiciyle buluşuyor. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler