Ana SayfaDedikoduSimge: Kadınların Kadına Bir Düşmanlığı Var

İlgili Postlar

Simge: Kadınların Kadına Bir Düşmanlığı Var

Simge, önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser verdi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Simge, “Sahne sonrası sanatınız ve sesinizle değil de kıyafetlerinizle alakalı konuşulduğunda, bu durumun sesinizin önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Simge ” Kadınların kadına bir düşmanlığı var” dedi. İşte o açıklamalar;

“Kalbimin Sesini Dinlemem Bence Benim Sırrım”

Simge Sağın, geçtiğimiz haftalarda Özgür Aras’la bir araya gelerek, samimi açıklamalarda bulunmuştu. 41 yaşındaki ünlü isim, şarkı seçimlerinde bir sırrı olup olmadığının sorulması üzerine, “Şarkıları iyi kokladığımı düşünüyorum, hissediyorum. Kalbimin sesini dinlemem bence benim sırrım” ifadelerini kullanmıştı.

“İyi Zamanlarmış”

Konservatuar yıllarından beri 15 senenin üzerinde şarkı söylediğini belirten Simge, şöyle konuşmuştu:

Dönem dönem oldu. Çok eski dönemleri hatırlıyorum, pes ettiğim dönemler deyince onlar aklıma geliyor. Ama tabii ki pes etmenin ve bütün bu yaşanılan her şeyin, benim başarı yolumdaki bütün taşları üst üste koydurup beni yukarıya çeken bir şey olduğunu da anladım. O yüzden şimdi iyi zamanlarmış diyebiliyorum, geriye dönüp baktığımda.

“O Yarışın İçinde Kendimi Görmüyorum”

Simge, “Piyasadaki yarışın içinde olmak nasıl bir duygu?” sorusuna ise şöyle yanıt vermişti:

Ben o yarışın içinde kendimi görmüyorum. Ancak o yarışın içinde insanlar kaybolabiliyorlar, gerçek kimliklerini ortaya koymadıklarında kaybolduklarını düşünüyorum. Bende hiç bu yarışta geride mi kaldım gibi bir korku olmadı. Mesela haftalarca listelerde bir numara olan şarkılar ve şarkıcılar var. İnsanlar konuşuyor, bende duyuyorum. Duyduğum için söylüyorum. Şarkı başarılı olduğu için mi o listede bir numarada? Gerçekten bunu sorguluyor insan… Yoksa ciddi bir para ödendiği için mi? O yüzden insanların ve benim de artık o listelere güveni kalmadı. Doğru olduğuna inanmadığım hiçbir şey bana güven vermiyor. Benim dinleyicim beni dinler, radyo çalarsa en güzel şey budur. Onun dışında ki hiç bir şey umurumda değil.

“Büyük Süprizlerim Olacak”

Simge, önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser verdi. Sevilen şarkıcı, kendi şarkılarının yanı sıra söylemekten hoşlandığı şarkıların akustik hallerini, kendisini dinlemeye gelen binlerce hayranı ile seslendirdi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Simge, ”Çok heyecanlıyım. Yıllar önce bu sahneye çıkmıştım. Bu onun devamı olacak. Konuk sanatçım ve büyük sürprizlerim olacak. Eğlenceli bir gece bizi bekliyor” dedi.

“Beni Etkilemiyor”

Sahne sonrası kıyafetlerinin iyi ya da kötü eleştirilmesi ile ilgili de konuşan şarkıcı, ”İyi de konuşuluyor. Kötü de konuşuluyor. Bu beni etkilemiyor. Ben kötü konuşulmasına değil, eleştirinin geneline bakıyorum. Ben her sahneme büyük bir ekiple çok dikkatli ve özenle hazırlanıyorum. Kadınların yaptığı eleştirilerin dozu kaçmadığı sürece beni olumlu etkiliyor. Diğerlerini zaten ciddiye almıyorum” dedi.

Simge: Kadınların Kadına Bir Düşmanlığı Var

Gazetecilerin, ”Sahne sonrası sanatınız ve sesinizle değil de kıyafetlerinizle alakalı konuşulduğunda, bu durumun sesinizin önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna Simge, ”Düşünmüyorum. İstedikleri gibi konuşabilirler. Ben sadece yaptığım işe bakıyorum. Bunların art niyetli olduklarını düşünüyorum. Ben kimseyi kıracak bir şey yapmıyorum. Ama kadınların kadına bir düşmanlığı var. Ama onların hangi psikolojide bunları söylediklerini anladığım için bu da çok dert olmuyor. Demek ki işimi iyi yapıyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler