Kapat

Simge Sağın kimdir?

Magazin Haberleri
Kimdir Simge Sağın kimdir?

Kısa zamanda milyonlarca kişinin dilinde dolaşmaya başlayan Mış Mış şarkısı ile tanınan genç şarkıcı Simge Sağın kimdir? Ünlü şarkıcı nerede ve ne zaman dünyaya geldi, hangi okuldan mezun oldu, müzik hayatına nasıl adım attı? Simge Sağın hakkında merak edilenler haberimizde…

Ünlü şarkıcı Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının uzun yıllar boyunca müzikle ilgilenmesinden dolayı küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duymaya başladı. Sağın, 12 yaşında gitar çalmaya ve beste yapmaya başladı. Sıkı bir ses eğitimi alan Simge Sağın, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Simge Sağın, ilk profesyonel müzik deneyimini Zeynep Dizdar ekibi ile birlikte gerçekleştirdi. İlerleyen yıllarda Gülşen ile dört yıl, Yaşar ile iki yıl ve Serdar Ortaç ile dört yıl canlı sahne performansında vokalistlik yapmıştır. Ayrıca, Annem isimli dizinin müziğinde Kıraç ile düet yaptı. Tüm bunların yanı sıra, dizilerin ve onlarca radyo programının jenerik müziğini hazırlamıştır.

Sağın, 2011 yılında ilk albümü olan Bip Bip’i Emre Kınay ile birlikte çıkardı. Bu albümünden ise Başı Dertte ve Ödeme Vakti isimli şarkılarına klip çekti.

Ozan Bayraşa ile birlikte 2015 yılında Mış Mış isimli tek şarkı single çıkaran Simge Sağın, büyük bir başarı elde etti. Çok sayıda hayranı olan şarkıcının şarkısı, milyonlarca kişinin dilinde dolandı ve hala daha dolanmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir