Ana SayfaÜnlülerOkan Bayülgen 4 Yıllık Hapis İstemiyle Mahkeme Karşısına Çıkacak!

İlgili Postlar

Okan Bayülgen 4 Yıllık Hapis İstemiyle Mahkeme Karşısına Çıkacak!

Okan Bayülgen hakkında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’na programında hakaret iddiası ile açılan soruşturma tamamlandı. Okan Bayülgen 4 yıllık hapis istemiyle yargılanacak. İşte detaylar;

“Ahkam Kesen Kişiler Hakkında Kullandım”

Söz konusu kelimenin kişilik haklarını zedeleyecek boyutta olması nedeniyle hakim karşısına çıkacak olan Bayülgen, ifadesinde şunları kaydetmişti: “Muhammet Çumanoğlu’nun yayınladığı ve benzeri videolar çeken kişilerle ilgili program sırasında tanımlama yaptım. Sosyal medya üzerinden duygusal ilişkiler ve aşk üzerine yorumlar yapıp görüşlerini sunan, ahkam kesen kişiler hakkında ‘geri zekalı’ ibaresini kullandım. Bu ifadenin müşteki ile ilişkisi olmadığı, programın yayın akışından anlaşılacaktır.”

Okan Bayülgen ‘den Gülben Ergen’i Kızdıracak Sözler

“Müvekkilimi Zor Durumda Bıraktı”

Ünlü Youtuber’ın avukatı ise yaptığı açıklamada, “Bu program kendi normal zamanında yayınlandığı gibi programın YouTube kanalında da yayınlanmıştır. Bu durum kitap yazma çalışması yürüten ve uzmanlaştığı bu alanda iş yeri açmayı planlayan müvekkilimi rencide etmesinin yanı sıra çok zor durumda bırakmıştır.” dedi.

Okan Bayülgen 4 Yıllık Hapis İstemiyle Mahkeme Karşısına Çıkacak!

Okan Bayülgen, yaklaşık 1 yıl önce Uykusuzlar Kulübü programında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’na, ‘geri zekalı’ diyerek hakarette bulunmuş, o anların kaydını alan Çumanoğlu ise videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Paylaşımın ardından ünlü komedyen hakkında suç duyurusunda da bulunan Muhammet Çumanoğlu, olayı mahkemeye kadar taşıdı. Soruşturması tamamlanan olayda mahkeme, Okan Bayülgen’in hakaret etmesini kabul etmesi üzerine’Sesli Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret’ suçu kapsamında, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması kararını verdi.

Okan Bayülgen Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler