Magazin Haberleri » Ünlüler » Vildan Atasever’in hayranlarını şaşırtan yeni merakı!
Vildan Atasever kimdir
Vildan Atasever kimdir

Vildan Atasever’in hayranlarını şaşırtan yeni merakı!

Geçtiğimiz yıl tasavvufa olan ilgisiyle gündeme gelen Vildan Atasever 2018 yılı için kendine bambaşka bir merak edindi. Boş zamanlarını değerlendirmek için çeşitli uğraşlar edinen oyuncu Vildan Atasever’in hayranlarını şaşırtan yeni merakı sevenlerinin de ilgisini çekti.


Vildan Atasever Tasavvuf Öğreniyor

Vildan Atasever okçuluğa merak sardı!

Star gazetesinin sorularını yanıtlayan oyuncu Vildan Atasever, “Okçuluk uzun zamandır ilgimi çekiyordu. Bu yıl kısmet oldu. İyi ki oldu” dedi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın fetih sırasında otağını kurduğu, fetih sonrasında da müstakil vakıf olarak okçular, gaziler ve halk için hizmete sunduğu Okçular Vakfı /Tekkesinde eğitim alan Vildan Atasever, antrenmanlarını yoğun iş temposuna rağmen aksatmamaya özen gösteriyor.

Okçuluğu beden terbiyesi veren bir spor olarak niteleyen Vildan Atasever, “Oku atarken denge ve nefes kontrolü önemlidir. Hedefinizi hesap etmeniz ve odaklanmanız gerekir. Bedensel olarak da kas kuvvetine ihtiyacınız vardır” diyerek konuya açıklık getirdi.

Vildan Atasever kimdir?

Hiperaktif Çocuklara Çok Faydalı

Okçuluğun aynı zamanda çocukların konsantrasyonunu da artırdığını vurgulayarak sözlerine devam eden Vildan Atasever, “Hiperaktive sorunu olan çocuklar için çok faydası var. Hem bedensel terbiye için hem de etnik kültürümüzü, atalarımızın mirasını ve tarih ruhunu devam ettirmek için ailelerin çocuklarını bu spora yönlendirmesini tavsiye ediyorum” açıklamasıyla okçuluğun toplumsal etkilerini de ön plana çıkardı.

Vildan Atasever’in gizli aşkı ortaya çıktı!


İnsşallah Muvaffak Olurum

27 Mayıs’ta gerçekleşecek olan 6. Geleneksel Fetih Kupası Okçuluk Müsabakaları’nı heyecanla beklediğini de ifade eden Vildan Atasever “Okçuluk hem fiziksel, hem de mental açıdan birçok kazanımları elde edeceğimiz etnik sporumuzdur. Ben bu ilimden bilimden faydalanmaya başladım. İnşallah muvaffak olurum. Tarihi önemi ve kültürel arka planını kavramak benim için ayrıca değer teşkil etmektedir” diye konuştu.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında K.Ezo Demir

Avatar

İlginizi Çekebilir

Kubilay Aydın’dan Dj Kabininde Sosyal Mesafe Uyarısı!

Ünlü Dj Kubilay Aydın, Bodrum Türkbükü’ndeki Ganj’da  sahne aldı. Çıkardığı “Night Clubbin” isimli parça ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir