Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Ünlü Türk Modacı 3 Ay 22 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı...

Ünlü Türk Modacı 3 Ay 22 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı…

-

Ünlü tasarımcı Modacı Barbaros Şansal, 2017′ de bir sosyal medya paylaşımı sebebiyle tam 3 ay 22 gün boyunca hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Barbaros Şansal’ ı bu kadara bakın hangi tweeti sürükledi? İşte Detaylar…Barbaros Şansal’a Kıbrıslılar Hesap Sordular!Ünlü Türk Modacı 3 Ay 22 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı…

Ünlü modacı hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın bizzat şikayeti sebebiyle “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama” sebebiyle dava başlatılmıştı.

Para Cezasına Çevirmedi Ve Ertelemmedi!…

Demiören Haber Ajansın’nın hazırlamış olduğu bilgilere göre ise, Barbaros Şansal’ın atılı suçu işlediğine karar veren İstanbul’ daki mahkeme, adli sicil kaydında “3 aydan fazla hapis cezasını gerektirir” hükmü bulunduğundan, son kararı para cezasına çevirmedi ve erteleme yapmadı.

İşte Barbaros Şansal’ ın O Tweeti; 

“Ve Semih beraat… ve Nuriye tahliye… ve iktidarın pisliği dünyanın gözünün önünde. Ben ne kadar uzakta olsam da… Köklerimin olduğu yerlerden gelen mutlu haberlere seviniyorum. Sizlere de tek bir şey söylüyorum. Direne direne kazanıyoruz. Dike dike bunları yollayacağız. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini bir kez daha münasip bir yerlerine sokacağız. Şimdi lütfen, beni izlemeye devam etmeyin. Çünkü hayat bana güzel. Bakın arkamda fullmoon var. Yani dolunay. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmaya devam edin ve lütfen birbirinizi sevin. Çünkü yarına çıkmaya senediniz yok.”

Barbaros Şansal’ ın İtiraz Etme Hakkı Var…

Ünlü modacı’ nın alınan bu karara yargıtayda çıkarak itiraz etme hakkı bulunurken, yapılan davada tutuksuz sanık olarak Barbaros Şansal yoktu. katılmadı. Tarafları vekilleri avukatları temsil etti.

Daha Öncede Tutuklanmıştı…

Ünlü Modacı Barbaros Şansal, daha önceki dönemlerde de bir yeniyıl gecesi sosyal medyada paylaştığı görüntülerdeki ifadeleri sebebiyle 2 ay tutuklu kalmıştı. O dönem Kuzey Kıbrıs’ ta gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen modacıya Atatürk Havaalanında saldırıda bulunulmuşdu.

Barbaros Şansal Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Umay Affan'ı Vuracak Mı

Uzak Şehrin Masalı 4. Bölüm 1. Fragmanı Yayında! Umay Affan’ı Vuracak...

0
Fox Tv'nin yeni gözde dizisi Uzak Şehrin Masalı, 3. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin yayınlanan yeni bölümünde; Sonay, hem Affan'a Kürşat'ın Serhat olduğunu ispatlamak, hem...
MasterChef 5. Haftanın Elenen Yarışmacısı Kim Oldu

MasterChef 5. Haftanın Elenen Yarışmacısı Kim Oldu?

Canan Ergüder Hayranlarına Son Halini Paylaştı

Canan Ergüder Hayranlarına Son Halini Paylaştı…