Salı Dizileri 2019

Salı Dizileri

2019’un başlamasıyla birlikte biten diziler, devam eden diziler ve yeni başlayan diziler çok ama çok merak ediliyor. Salı dizileri 2019 için en çok merak edilip aranan konulardan biri durumunda. Salı dizileri reytingleri de en az diziler kadar merak ediliyor. Salı günü dizileri tercih etmeyen diğer kanallarda salı hangi programlar var?

Salı günleri hangi diziler var?

Yılın ilk ayında yaşanan reklam krizi sonrasında ekranlara dönen diziler arasında en çok merak edilen günlerden biri olan salı günü ve salı dizileri olmaya devam ediyor. Fox TV’nin en önemli yapımlarından biri olan Kadın salı akşamlarını en önde başlayan yapım olarak 2018’i geride bırakmıştı ve 2019’da da aynı şekilde kitlesini koruması bekleniyor. Yine ATV’nin en önemli yapımlarından biri olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz da salı akşamlarında 2018’de olduğu gibi zirveyi zorlaması bekleniyor. 2019’a gün değişikliği ile başlayıp salı gününe çekilen Kanal D’nin yüksek bütçeli yapımı Muhteşem İkili zirveye oynamaya çalışacak bir başka yapım. TRT1’de ise iddialı bir kadroya sahip ES Film projesi Halka yer alıyor ve performansıyla zirveyi zorlaması bekleniyor.

Çarşamba Dizileri

TV8’de ise fenomen ses yarışması O Ses Türkiye ile ekranlardaki yerini alıyor. Show TV ekranlarında ise yarım sezonluk bir aradan sonra geri dönen komedi eğlence programı Güldür Güldür Show eklenen yeni yüzleri ve yepyeni hikayeleri ile ekranlarda yerini alıyor. 2018’de biten diziler arasında yer alan önemli yapımlardan biri olan Ufak Tefek Cinayetler‘in yerine henüz dizi koymayan Star TV’de filmler ile salı günlerini dolduruyor.

Televizyon Ekranlarındaki Salı Dizileri

Salı günü ekranlarda şu an 4 dizi yer alıyor. ATV’de Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Fox TV’de Kadın, TRT1’de Halka ve Kanal D’de Muhteşem İkili yer alıyor ve reyting sonuçları sıralamasında daha üst sırada yer almak için yarışıyorlar.

Diğer Kanallarda Salı Hangi Programlar Var?

4 kanalda yayınlanan salı dizileri haricinde 3 kanalda da dizilerden farklı programlar yer alıyor. Uzun yıllardır ekranlarda artık vazgeçilmez yarışma programlarından biri olan O Ses Türkiye TV8’de, uzun yıllardır ekranlarda yer alan usta ekibiyle televizyon ekranlarını şenlendiren komedi eğlence programı Güldür Güldür Show yer alırken önde gelen kanallardan bir diğeri olan Star TV salı akşamları film kuşağı olarak belirlemiş durumda.

K.Ezo Demir: