Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Oyuncu Nilüfer Aydan'ın 4 Yıl Hapsi İsteniyor

Oyuncu Nilüfer Aydan’ın 4 Yıl Hapsi İsteniyor

-

Usta oyuncu Nilüfer Aydan’ın “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçundan 4 yıl 8 aya kadar hapsi isteniyor. 80 yaşındaki oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların cumhurbaşkanına hakaret içerdiği gerekçesi ile dava açıldı. Detaylar haberimizin devamında…

Nilüfer Aydan kimdir?Nilüfer Aydan’ın Savunması

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ağustos ayında düzenlenen iddianamede oyuncunun 2018 yılında sosyal medya hesabından suç içerikli paylaşımlar yapıldığının ihbar edilmesi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

İddianamede Nilüfer Aydan’ın sosyal medya hesabından 2016-2017 ve 2018’de yaptığı 4 paylaşımın cumhurbaşkanını tahkir kastı ile yaptığı ileri sürülerek paylaşımların düşünce ve eleştiri özgürlüğünde değerlendirilemeyeceğini belirtildi.

Murat Övünç’e Tuğba Ekinci’den DestekSoruşturma kapsamında ifade veren usta oyuncu Nilüfer Aydan suç içerikli paylaşım yaptığına dair iddia için; sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ancak FETÖ/PDY övgüleri içeren bir paylaşımının olmadığını belirtti. 80 yaşında olan oyuncu teknolojiyi yeterince bilmediğini ve bazen parkta otururken bir şey yazdıracağı zaman orada olan gençlere paylaşımları yazdırdığını söyledi. Oyuncu sözlerine şöyle devam etti: “Suça konu paylaşımları kendi cep telefonundan parkta oturan gençler tarafından yazılmış olabilir” dedi.

4 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ağustos ayında düzenlenen iddianamede oyuncunun 2018 yılında sosyal medya hesabından suç içerikli paylaşımlar yapıldığının ihbar edilmesi üzerine açılan soruşturmada sanatçının 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. Önümüzdeki günlerde İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Zeynep Mehdi'nin Avukatlığına Soyunuyor

Doğduğun Ev Kaderindir 29. Bölüm Fragmanı Yayınlandı Mı? Zeynep Mehdi’nin Avukatlığına...

0
Tv 8'in sevilen dizisi Doğduğun Ev Kadirindir, 28. yeni bölümüyle ekrana geldi. Dizinin yayınlanan yeni bölümünde; Doktorlar, kalbi duran Mehdi'yi tekrar hayata döndürmeyi başarıyorlar....