Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Orhan Gencebay 'ın Doktorundan Açıklama Geldi

Orhan Gencebay ‘ın Doktorundan Açıklama Geldi

-

Geçtiğimiz günlerde Orhan Gencebay sahilde yürüyüş yaparken ayağı takılarak düşmüştü. Ardından özel bir hastaneye giden usta sanatçı, röntgeni çekildiği ve sol el işaret parmağının kırık olduğu için atel takılacağı öğrenilmişti. Orhan Gencebay’ın doktoru Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman usta sanatçının sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberimizin devamında….

Orhan Gencebay kimdir?

Tedavi Altına Alınmıştı

Geçtiğimiz günlerde Orhan Gencebay sahilde yürüyüş yaparken ayağı takılarak düşmüş ve sevenlerini çok korkutmuştu.  Sol elinde şişlik ve morarma şikayeti olan Gencebay, Medicana Sağlık Grubu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman tarafından yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda tedavi altına alındı.

Yürürken Takılıp Düşen Orhan Gencebay ‘ın Sağlık Durumu Nasıl?Gencebay’ın Doktoru Açıklama Yaptı

Gencebay’ın doktoru Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman usta sanatçının sağlık durumu ile ilgili şu açıklamada bulundu;

“Orhan Gencebay, iki gün önce yürüyüş yaparken ayağının takılması nedeniyle düşmüş, özellikle sol el parmakları ve el bilek bölgesinde travma meydana gelmiştir. Şişlik ve morarma olarak bilinen ekimoz durumu özellikle parmaklara oturan ağrıda şiddetini artırınca tedavisine başladık. Tetkiklerinin ardından, sol el 2. parmak PIP ekleminde Phalanx köşe kırığı tespit edilmiştir. Her kırık, her yaralanma bizde önemlidir. Lakin el parmaklarını bu kadar ustaca kullanan duayen bir müzisyen için parmak hareketinde kısıtlılık kalmaması çok daha önem arz eder.”

Fizik Tedavi Programı Uygulanacak

“Gencebay’ın sol el 2. parmağı ve el aya bölgesi atele alınmış olup, haftada bir yapılacak Xray ve tomografi tetkikleriyle tedavisi takip edilecektir. Kırığın kaynaması sonrasında ise bir fizik tedavi programı uygulanacak ve parmak hareketlerin de olası ihtimal hareket kısıtlıkların önüne geçilecektir.”

Orhan Gencebay’ın Oğlu Gökhan Gencebay Bıçaklandı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

selin-suremen

Güzellik Sektörünün Tek Ödüllü Eğitmeni Selin Süremen Uzman Adaylarını Uyardı!

0
Türkiye’nin ilk ve tek başarı ödülüne 2 yıl üst üste sahip olan Kalıcı Makyaj Eğitmeni Selin Süremen başarılara doymuyor. Süremen uzman adaylarını uyardı! Detaylar haberimizin...
selin-suremen-kimdir

Selin Süremen Kimdir?