Cumartesi, Aralık 4, 2021
Ana SayfaÜnlülerKarlar Ülkesi2 En İyi Gişe Açılışı Yaptı!

Karlar Ülkesi2 En İyi Gişe Açılışı Yaptı!

-

Karlar Ülkesi 2, ilk filmin ardından 6 yıl sonra sevenleriyle yeniden buluştu. Ülkemizde geçtiğimiz cuma günü vizyona giren devam film, hafta sonu boyunca gösterdiği performansla gişe açılış rekoru kırmayı başararak, en iyi açılış yapan animasyon filmi oldu.

Rekor Kırdı!

Disney’in sevilen serisi Karlar Ülkesi’nin yeni filmi, gişedeki ilk hafta sonunda büyük başarı yakalayarak rekor kırdı. Karlar Ülkesi 2, dünya çapında, yaklaşık 350,2 milyon dolarlık hasılatla tüm zamanların en iyi açılış yapan animasyon filmi olmayı başardı. Anna ve Elsa’nın yeni macerası, tüm zamanların en iyi gişe açılışını yapan film olarak Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı’nı geçerek rekoru yukarı taşıdı.

İBB Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta

Asya Pazarı Önemli Rol Oynadı!

Dünya çapındaki gelirin büyük kısmı, filmin cuma günü ABD dışında vizyona girdiği 37 ülkeden elde edilen 223.2 milyon dolarla, uluslararası pazardan geldi. Jennifer Lee/Chris Buck’ın yönettiği devam filminin başarısında Asya pazarı önemli rol oynadı. Karlar Ülkesi 2, Çin’de, şimdiye kadarki en iyi 3. animasyon filmi ve en iyi Disney animasyon filmi olarak 53 milyon dolar kazandı. Kore, 31.5 milyon dolar ile Asya pazarının ikincisi oldu. Çin ve Kore’nin hemen ardından 18.2 milyon dolarla Japonya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Öne Çıkan Haberler

Yeliz Yeşilmen Transfer Oldu...

Yeliz Yeşilmen Gündemden Düşmeyen O Programa Transfer Oldu…

0
Uzunca bir aradan sonra ekranlara dönemk için günleri sayan ünlü oyuncu Yeliz Yeşilmen, programda yaşanan sansasyonel açıklamalar ile başladığı günden bu yana magazin gündeminden hiç...