Ana SayfaDizilerİşte, Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin Paşaları!

İlgili Postlar

İşte, Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin Paşaları!

Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin paşaları Çandarlı Halil, Zağanos, Şahabettin ve İshak Paşa rollerinde hangi oyuncuların rol alacakları, izleyiciler tarafından büyük merak edilmişti. Dizi filmin; her birisi de birbirinden yetenekli ve başarılı isimlerden oluşan dev kadrosu çok dikkat çekerken, dönemin en önemli paşalarına hayat verecek oyuncuların ise usta sanatçılardan oluşması, dizi filmin yayınlanmasını bekleyen izleyicileri, daha da sabırsızlandırdı.

Kanal D’nin yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstlendiği 2018’in en iddialı projesi Mehmed Bir Cihan Fatihi, 20 Mart Salı akşamı izleyici karşısına çıkacak. Osmanlı tarihinin en önemli padişahlarından biri olan, Fatih Sultan Mehmed’in hayatından esinlenerek, ekrana aktarılacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde, dönemin önemli devlet adamları da çok yakında izleyicilerle buluşacak…

Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin Paşaları Kimdir?Karakterleri Nasıl?

Yayınlanan tanıtımları ile birlikte, rüya kadro olarak adlandırılan Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde; Çetin Tekindor, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan ve Kaan Çakır Osmanlı’nın paşaları olarak seyirci karşısına çıkacak.

Çandarlı Halil Paşa-Çetin Tekindor Kimdir?

Devlet-i Aliyye’nin en önemli isimlerinden Çandarlı Halil Paşa (Çetin Tekindor), Sultan Murat Han’dan kalan vezir-i azamlık görevini, Sultan Mehmed Han ile devam ettirecek. Ancak; aynı zamanda onun her konuda en büyük engeli olacak.

Zağanos Paşa-Atsız Karaduman Kimdir?

Sultan Mehmed Han’ın küçüklüğünden beri yanında olan lala paşası Zağanos Paşa (Atsız Karaduman), onun amacına ulaşması için daima destek olacak ve tüm sırlarına ortak olacak.

Şahabettin Paşa-Burak Tamdoğan Kimdir?

Osmanlı tarihinin gördüğü en büyük iktisatçılardan biri olan ve Zağanos Paşa ile birlikte Sultan Mehmed Han’ın lala paşalığını yapan Şahabettin Paşa (Burak Tamdoğan), Mehmed’in en büyük hayali olan İstanbul’un fethi için önemli çalışmalar yapacak.

İshak Paşa-Kaan Çakır Kimdir?

Murat Han’ın vezirlerinden, Çandarlı Halil Paşa’ya yakınlığı ile bilinen İshak Paşa (Kaan Çakır); devletteki otoritesini, vezirliğini ve kellesini korumak için taht oyunlarında büyük riskler alacak ve kaybeden tarafta olmamak için her daim fırsat gözleyecek.

Mehmed Bir Cihan Fatihi, 20 Mart Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de sizlerle…

Mehmed Bir Cihan Fatihi Rüya Kadrosu

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler