Magazin Haberleri » Kültür ve Sanat » İBB Şehir Tiyatroları Oyunu “İki Efendinin Uşağı” Galada Övgü Topladı
İBB Şehir Tiyatroları Oyunu "İki Efendinin Uşağı" Galada Övgü Topladı
İBB Şehir Tiyatroları Oyunu "İki Efendinin Uşağı" Galada Övgü Topladı

İBB Şehir Tiyatroları Oyunu “İki Efendinin Uşağı” Galada Övgü Topladı

Yeni sezonunda pek çok sevilen oyunu sahneleyen “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları” geçtiğimiz günlerde en sevilen oyunlarından birinin galasını yaptı. İBB Şehir Tiyatroları oyunu “İki Efendinin Uşağı” galada övgü topladı!


Seyircinin Beğenisini Kazandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu İki Efendinin Uşağı’nın galası 10 Şubat 2020 Pazartesi günü Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Carlo Goldoni’nin yazdığı, Aslı Öngören’in yönettiği oyun, seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

İBB Şehir Tiyatroları Şubat Oyunları

Oyunun Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Pantolone kızını, Dottore’nin oğlu Silvio ile evlendirmeye karar vermiştir. Bunun için evinde bir tören düzenler. Gençler birbirlerine aşıktır. Ancak daha önce Pantolone’nin kızını evlendirme sözünü verdiği ve öldüğünü öğrendikleri Federico Rasponi’nin bu törene gelmesiyle işler karışır. Ama belki de birdenbire çıkagelen kişi iddia ettiği kişi değildir. Büyük bir ilgi gören oyunda Ali Murat Altunmeşe, Çağlar Ozan Aksu, Dolunay Pircioğlu, Eraslan Sağlam, Hamit Erentürk, Murat Bavli, Murat Coşkuner, Müslüm Tamer, Seda Çavdar, Volkan Öztürk, Yeliz Gerçek, Yılmaz Aydın rol alıyor.

İBB Şehir Tiyatroları Oyunu “İki Efendinin Uşağı” Galada Övgü Topladı

İki Efendinin Uşağı Galası
İki Efendinin Uşağı Galası

Oyunun galasına İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, Şehir Tiyatroları Müdürü Ceyhun Ünlü, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen, İBB İştirak Genel Müdürleri, İBB Meclis Üyeleri ve sanatçılar Suna Keskin, Göksel Kortay’ın da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci ve eleştirmen katıldı. Tüm izleyicilerden tam not alan oyun, 26-29 Şubat 2020 tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde izleyicileriyle buluşacak.


 

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Ayça Yurttaarslan

Avatar

İlginizi Çekebilir

Tarabya İngiliz Okulları Yeniköy Kampüsü

Tarabya İngiliz Okulları Yeniköy Kampüsü tarihi binası AB Europa Nostra ödülüne layık görüldü

Avrupa’nın önde gelen kültürel miras ağı olan Europa Nostra, her yıl Avrupa Birliği’nin Yaratıcı Avrupa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir