Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Kültür ve Sanat Çağlar Çorumlu'nun 'Übü Hep Übü' Oyunu Prömiyer Yaptı

Çağlar Çorumlu’nun ‘Übü Hep Übü’ Oyunu Prömiyer Yaptı

-

Show TV ekranlarında yayınlanan “Güldür Güldür” programının sevilen oyuncularından Çağlar Çorumlu tiyatro sahnesine geri döndü. Çağlar Çorumlu’nun yeni komedi oyunu “Übü Hep Übü” prömiyerini yaptı! İşte detaylar;

‘Übü Hep Übü’nün Konusu

“Übü Hep Übü”de yüceltilmiş toplumsal değerleri alçaltan, tüm aşağı değerleri yücelten zamansızlığın içinde basitliğiyle, kabalığıyla, gülünçlüğüyle Übü ve ona eşlik eden kişiliksizleştirilmiş, saf ve gizemli bir yaşama sahip yardımcıları yani “Kenar Süsleri”, zamandan ve mekandan taşarak karşımıza geliyor. Eksik orkestrasının şarkılarıyla bir taşlama komedisi olan “Übü Hep Übü”de, Übülük müessesesi kendi kökleriyle birlikte günümüzdeki yerini arıyor.

Çağlar Çorumlu ‘nun sesiyle Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı‘Übü Hep Übü’nün Kadorsu

Özgür Erkekli’nin yazıp, yönettiği “Übü Hep Übü” oyununun ışık tasarımını Ali Pişkin, oyunun koreografisini ise Senem Oluz üstleniyor. Kostüm tasarımını Ceren Eken’in yaptığı oyununun asistanlığını, Gülce Ünlü yapıyor. Afiş tasarımını Buket Pişkin’in ve müziklerini Yunus Emre Terzioğlu’nun, makyaj tasarımını Gila Benezra ve Şermin Kuru’nun yaptığı “Übü Hep Übü”nün oyuncuları ise Albina Özden, Cihan Berk Rüzgar, Çağlar Çorumlu, Elçin Afacan, Erkan Baylav ve Yunus Emre Terzioğlu.

Çağlar Çorumlu Kimdir?

Çağlar Çorumlu’nun ‘Übü Hep Übü’ Oyunu Prömiyer Yaptı

Geleneksel tiyatro anlayışını kıran, sembolist ve absürd tiyatronun en önemli simgelerinden biri olan Alfred Jarry’nin Übü karakteri, Özgür Erkekli’nin kalemi ve rejisiyle TiyatrOPS tarafından “Übü Hep Übü” oyunuyla yeniden sahneye taşındı. Çorumlu ve genç ekibi seyirciden büyük alkış aldı. Galada çok sevilen “Übü Hep Übü” oyunu Şubat ayında; 21-27-28 Şubat tarihlerinde, Mart ayında ise 6-8-13 ve 15 Mart tarihlerinde TiyatrOPS sahnesinde izleyicileriyle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Müjde Uzman ve Oğushan Uğur'un Videosu Olay Oldu

Müjde Uzman ve Oğuzhan Uğur’un Videosu Olay Oldu

0
Bir süredir mutlu bir birliktelikleri olan Müjde Uzman ve Oğuzhan Uğur çifti bir video yayımladı. Müjde Umzan ve Oğushan Uğur'un videosu olay oldu. İşte...
Acun Ilıcalı'dan Şeyma Subaşı Açıklaması

Acun Ilıcalı’dan Şeyma Subaşı Açıklaması