Ana SayfaKültür ve SanatCihangir Atölye Sahnesi Mart Ayında 9 Farklı Oyunla İzleyici Karşısına Çıkıyor!

İlgili Postlar

Cihangir Atölye Sahnesi Mart Ayında 9 Farklı Oyunla İzleyici Karşısına Çıkıyor!

Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner’in kurduğu Cihangir Atölyesi sezona birbirinden güzel oyunlarla devam ediyor. 2020 senesinde de izleyicilerini birbirinden güzel oyuncularla buluşturacak olan Cihangir Atölye Sahnesi’nin Mart ayındaki oyun programı belli oldu. Üstelik Cihangir Atölye Sahnesi oyunları Mart ayında sadece Beyoğlu Cihangir’de değil farklı sahnelerde seyirci karşısında olacak. İşte Cihangir Atölye Sahnesi Mart ayında 9 farklı oyunla izleyici karşısına çıkıyor!

Saloz’un Mavalı

"Saloz'un Mavalı" Yeni Yılda İlk Kez Cihangir Atölye Sahnesi'nde
“Saloz’un Mavalı” Yeni Yılda İlk Kez Cihangir Atölye Sahnesi’nde

Oyun, Portekiz’de bir kahraman gibi karşılanarak iktidara gelen Antonio Salazar’ın otuz altı yıllık iktidarlık döneminde baskının, şiddetin, sömürünün günden güne artmasını ve bu dönemin nasıl bir diktatörlük dönemine dönüştüğünü; ezenlerin ve ezilenlerin gözünden eleştirel bir bakışla izleyiciyle paylaşıyor. Salazar dönemi Portekiz’in üzerinden sömürgecilik tarihinin ve sınıf çatışmasının; mülkiyet düşüncesinin var olduğu günden beri insanlık tarihi
üzerindeki etkilerini görüyoruz Saloz’un Mavalı’nda. İnsanın, kendi var ettiği ve kendisini kölesi haline getirdiği sömürgeciliğin hikayesini öznelden evrensele anlatıyor. Can Yücel’in çevirisini yaptığı Muhammet Uzuner’in yönettiği oyunda Alper İrvan, Aylin Gündüz, Barış Kaan Güven, Berfin Karatay, Boran Özsaygı, Can Seçki, Dorukhan Kenger, Furkan Özkan, Murat Aytekin, Onur Özer, Ömercan Çelebi, Selda Uyan, Zuhal Atalay rol alıyor. Saloz’un Mavalı, 16 Mart 2020 Pazartesi saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Üç Kuruşluk Opera

Üç Kuruşluk Opera

Tiyatro tarihinin en önemli yazarlarından Brecht’e ait olan “Üç Kuruşluk Opera” oynanması zor olsa da, büyük bir titizlikle çalışıldığında izlenmeye doyulamayacak bir oyun oluyor. Macera dolu ani kahramanlar dünyasının kapılarını aralayarak geçmişe ayna tutup bugünün dünyasına ait somut gerçeklerin farklı bakış açılarıyla yorumlanmasına olanak tanıyan oyun müzikal açıdan yoğun ve esprili dilinin yanı sıra ahlak değerlerini irdeleyen ve savaşın korkunçluğunu gözler önüne seren bir oyun. Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) Oyun Atölyesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve önceki gösterimlerde büyük beğeni kazanan “Üç Kuruşluk Opera”17 Mart 2020 Salı saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Ödenmeyecek Ödemiyoruz!

Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!
Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Dario Fo tüm yapıtlarında olduğu gibi, bu oyununda da kadınlar ve onların yaşamla bağlarına önemli bir yer veriyor. Sinema ve tiyatro oyuncusu Füsun Demirel’in dilimize kazandırdığı “Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!, kapitalizme karşı mücadele ve kadının toplumsal gücünü mizahi bir anlatımla sahneye taşıyor. Arzu Gamze Kılınç’ın rejisiyle Ece Güzel, İlker Yiğen, Kıvanç Kılınç, Onur Alagöz, Serpil Göral oynadığı oyun 22 Mart 2020 Pazar saat 18.00’de Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Lampedusa – Versus Tiyatro ( Konuk Ekip)

Lampedusa
Lampedusa

Çağımızın en önemli sorunlarından göçmenlik ve yoksulluğu iki farklı karakter üzerinden anlattığı sarsıcı oyunu “LAMPEDUSA” bu sezon Türkiye prömiyerini yapıyor. İyi bir yaşam arayan iki insanın çarpıcı öykülerini aralayan oyunda Cem Zeynel Kılıç, Özlem Öçalmaz rol alıyorlar. Oyun 6 Mart 2020 Cuma saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Barista – Tiyaro Nazım (Konuk Ekip)

Barista
Barista

Tuluğ Ünlütürk’ün yazıp yönettiği “Barista” oyunun ışık tasarımı Mehmet Okuroğlu, sahne tasarımı Ender Özer, müzikleri Ulaş Özer’e ait.
Mehmet Okuroğlu’nun tek kişilik performansıyla sahnelenen “Barista” anlatı ve groteskin biçimlendirdiği eğlenceli bir zeminde işçinin kapalı, ilişkisiz ve sürüklenen dünyasında “dönüşebilir olan”ın izini sürerken basit bir soruya yaslanıyor. Oyun 4 Mart Çarşamba Saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.

Aspargandis – Tiyatro Şehrin Azizleri (Konuk Ekip)

Aspargandis
Aspargandis

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek kaleme alınan polisiye gerilim türündeki tek perdelik bir oyun, izleyiciye kendini “kim” olduğunu sorgulatıyor. Kosta Korditis’in yazdığı, yönetmenliğini Polat Niloğlu, ışık tasarımını Ekremcan Arslandağ, müziklerini Emir Kağan Kandemir, sahne tasarımını Serkan Aksu’nun yaptığı oyunda, Serkan Aksu, Cansu Canaslan, Serkan Ortaç, Aynur Sağır rol alıyorlar. Oyun 7 Mart 2020 Cumartesi Saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.

Uzun Zaman Önce Mayıs’ta – Tiyatro Mundus (Konuk Ekip)

Uzun Zaman Önce Mayıs'ta
Uzun Zaman Önce Mayıs’ta

Cevabı saklı bir matematik; 81 yapboz parçası… Bir aşkın, bir ayrılığın ya da bir ömrün anıları olabilir bu. Roland Schimmelpfennig’in yazdığı Sibel Arslan Yeşilay’ın çevirisini yaptığı, yönetmenliğini ve koreografisini Erkan Kılıç, kostüm tasarımını Gamze Taş, müziklerini Hasan Börüban’ın yaptığı bu ilginç oyunda; ilişkinin geçmişine dair izler ararken, yalın bireyin farklı karakterlerdeki yansımalarını izleten kesik bir kurgu bütünü sunuluyor. Sıkışıp kalmak, çok sevmek, tükenmek… Konusuyla ilgi çeken oyun 14 Mart 2020 Cumartesi Saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.

İn – Tiyatro Mundus (Konuk Ekip)

İn
İn

Santa Monica Dağı’nın tepelerinde, bir grup arkadaşın küçükken oyun oynadıkları gizli bir mağara. Zaman geçtikçe bu mağarayı düzenlemiş ve evleri haline getirmişlerdir. Mağaraya “İN&” adını verirler. May bir gün Jasper’ı arar. Ona artık bu sırrı taşıyamayacağını, her şeyi açık açık anlatacağını söyler. Telefonda anlatılamayacak derecede önemli bir konudur. En yakın hafta sonunda “İN”de bir buluşma ayarlarlar. Söz konusu tarih 4 Mayıs’tır ve aynı zamanda May’in doğum tarihidir. Fakat o gün geldiğinde yerde esrarlı bir görüntü vardır. May H. Garcia’nın kanlı cesedi. Cesedin yanındaysa bir intihar mektubu.”Evrendeki en acıklı şey bir insanın doğduğu
gün ölmesidir. Acaba herkesin öleceği gün belliyse o zaman herkes doğduğu gün ölmemiş midir?”May’in doğum günü esasen bir ölüm randevusudur. Heyecan verici İN oyunu 21 Mart 2020 Cumartesi Saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.

Sıfır Telaş – Tiyatropereset- Konuk Ekip

Sıfır Telaş
Sıfır Telaş

Onur Özaydın’n yazıp ve oynadığı tek kişilik oyun eşi ve kızıyla İstanbul’da yaşan bir Yamaç’ı anlatıyor. Dedesi hastalanınca Gelibolu’ya gitmek zorunda kalan Yamaç’ın hayatı herkesi derinden etkileyecek. 31 Mart 2020 Salı saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler