Çarşamba, Nisan 14, 2021
Ana Sayfa Kültür ve Sanat Müzik Hadise klibi sansürlense de 100 milyon izlenmeyi geçti

Hadise klibi sansürlense de 100 milyon izlenmeyi geçti

-

Başarılı şarkıcı Hadise klibi nedeniyle RTÜK tarafından sansüre maruz kalmıştı. Yaşana bu olay Hadise klibi için bir engel teşkil etmedi. İşte klip ile ilgili son gelişmeler.

Türkiye’de RTÜK tarafından denetimler çok sıkı bir şekilde gerçekleştirilirken Hadise klibi Sıfır Tolerans ile RTÜK engeline takılmıştı. RTÜK tarafından yapılan değerlendirmelerde Sıfır Tolerans klibinin sansürlenmesine karar verildi.

Hadise’ye ne oldu?

Hadise klibi sansüre rağmen yükseliyor!

Fransız manken Aurelien Muller ile bu klipte birlikte oynayan Hadise, RTÜK engeli nedeniyle pek çok kanalın da ceza ödemesine neden olmuştu. Öyle ki kanallara reklam gelirlerinin yüzde 2’si oranında ceza verildi.

Sert tepki göstermişti

RTÜK tarafından verilen bu karar sonrasında çok sert bir açıklama yapan Hadise şöyle demişti; “Ben klibime verilen ‘erotik’ damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince ‘erotik’ oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç ‘erotik’ kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. ‘Erkektir yapar, kadındır susar’ zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim” demişti.

100 milyonu geride bıraktı

RTÜK tarafından uygulanan sansüre rağmen Hadise klibi 100 milyon izlenmeyi geçti. Bu duruma sosyal medya paylaşımı ile dikkat çeken Hadise,  “Tüm yasaklara, engellemelere rağmen Sıfır Tolerans 100 milyon izlenmeyi geçti! Herkese teşekkürler” dedi.

Hadise kimdir?CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Tarihi Belli Oldu

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı’nın Nikah Tarihi Belli Oldu

0
Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın nikah tarihi belli oldu. Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift yakında dünya evine girecek. İşte detaylar; Keşke Ben de Aşık...
Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu