Ana SayfaDedikoduEsra Erol'un Açıklaması Daha Çok Tepki Çekti

İlgili Postlar

Esra Erol’un Açıklaması Daha Çok Tepki Çekti

Geçtiğimiz gün programa çıkardığı genç kıza ikinci bir kez travma yaşatan Esra Erol ünlü isimlerden gelen tepkiler üzerine bugün açıklama yaptı. Esra Erol’un açıklaması daha çok tepki çekti. İşte o açıklamalar;

Esra Erol’dan Savunma Geldi

“Sevgili seyirciler, sosyal medyanın gerçeklerden kopuk ve gerçeklerin çarpıtıldığı bir ortam olduğunu ben bu programda defalarca söyledim. Geçen hafta da bu programda ele alınan konuda da aynı durum yaşandı” dedi ve şöyle devam etti;

“Kendisine evli adamlarla birlikte olmanın hayatını mahvedeceğini söylemek için göstermiş olduğum bir tepki var. Bu tepki sosyal medyada çok farklı noktalara götürüldü. Oysa benim tepkim, kız çocuklarına eğitim görmek yerine evli adamların ikinci eşi olmalarına duyduğum üzüntüden. Benim tek duygum bu. Benim üzüldüğüm ne biliyor musunuz? Neden aile içinde istismara uğrayan engelli çocukla ilgili sesinizi çıkarmadınız? Ben bunu üzüntü verici buluyorum. Toplumsa meselelerde gözünüzü kaparsanız her şey yolunda sanırsınız. Varsın rahatları kaçıralım. Belki sonuca bir faydası olur. Bana istediğiniz söyleyin, ama inanın o söylenenlerin hepsi genç kızlarımızın hayatını kurtarsın. Bundan sonra kız çocuklarıyla ilgili daha fazla konuşacağım. Kız çocuklarımızı öyle bir eğitelim ki onları bu adamları gözlerinden tanısınlar. O şerefsizlere söyleyecek çok sözüm var ama her seferinde de söylüyorum. Benim nasıl kadınları savunucu olduğumu herkes bilir. Lütfen çok rica ediyorum sadece bir dakikayla ve sistematik bir şekilde yayılmış olan bir görüntüyle beni yargılamayın. Haksızlık etmeyin çok rica ediyorum”

Ne Olmuştu?

Erol’un programına katılan Münevver Yıldırım, 18 yaşındaki kardeşinin 40 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Kadir Akkoyun’a gittiğini iddia etmişti. Stüdyoya gelen genç kız, yüzünün gösterilmesini istememiş ve ardından da sinir krizi geçirmişti.

“Ben görünmeyeceğim” diyen genç kıza, Esra Erol, “Tamam sen görünme, arkanı dön” derken, genç kız, “Bırak, çekmeyin. Bırakın ya” diyerek isyan etmişti. Erol ise, “Tamam, çıkmasın yayına. Çekmeyin şunu” derken, “Bir şey söyleyeceğim. Lütfen aynı isyanı iki çocuklu bir adam sana farklı şekilde yaklaştığında bedenini korumak için de göster” diyerek, genç kızı azarlamıştı.

Erol, evli bir erkek tarafından cinsel tacize maruz bırakılan ve programa çıkmak istemeyen genç kıza “18 yaşındasın kızım sen! Baban yaşındaki adam sana farklı dokunuyor. Bu mu senin geleceğin? Bu mu kendine layık gördüğün hayat! Bu mu yaşamdan beklediğin Elif? O çatı katını mı layık görüyorsun kendine?” diye bağırmıştı.

Esra Erol’a Ünlü İsimlerden Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Esra Erol’un Açıklaması Daha Çok Tepki Çekti

Hazal Kaya, Doğa Rutkay ve Yasemin Allen gibi isimler Erol’a tepki gösterirken sosyal medya kullanıcıları ve sayfalarından da tepki gelmeye devam ediyor. Erol’un sözleri üzerine bir sosyal medya sayfası şöyle bir açıklama yayımladı;

Esra Erol’un istismar mağduru bir genç kadını yayına zırla çıkararak bağıra çağıra suçlaması, ağır bir ikincil travma yaşatması, psikolojik şiddetin en ağır önerklerinden biridir, kabul edilemez.

Twitter’dan da olaya tepki gösteren bazı kullanıcılar Erol’un sırf reyting uğruna bir kızı aşağıladığı ve üstelik evlilik programından beri bu kadının uslubunun yersiz olduğu yönündeki eleştirilerle Erol’u ekranlarda görmek istemediklerini belirtiyorlar.

Esra Erol kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler