Magazin Haberleri » Ünlüler » Ersay Üner’den bomba açıklamalar: Yatacak yerim bile yoktu!
Ersay Üner
Ersay Üner

Ersay Üner’den bomba açıklamalar: Yatacak yerim bile yoktu!

Ünlü söz yazarı ve aranjör Ersay Üner, çocuk yaşta müzik hayalinin peşinden İstanbul’a geliş hikayesini anlattı. Üner, “Pavyonlarda çalıştım. Yatacak yerim bile yoktu ama hayallerimin peşinden gittiğim için mutluydum.” diye konuştu. Detaylar haberimizde…


Ersay Üner’in Yazdığı Şarkılar

Ersay Üner’den samimi açıklamalar

Şimdilerde ‘İki Aşık’ isimli single’ı ile adından sıkça söz ettiren Ersay Üner, Günaydın’dan Merve Yurtyapan’a röportaj verdi. Yurtyapan’a samimi açıklamalarda bulunan Üner, müzik hayali ile 14 yaşındayken İstanbul’a gelişini ve bugüne nasıl geldiğini anlatırken, altı yıldır Büşra Pekin ile yaşadığı aşk hayatını da anlattı.

Ersay Üner kimdir?

İşte o röportajdan çarpıcı detaylar…

‘İki Aşık’ şarkısının hikayesini anlatır mısınız?

Aşklar aslında her zaman kavgalı-gürültülü bitmiyor. Güzel olanlar, hep sessiz sedasız noktalanıyor. İki aşık var, birbirlerini sevmişler, denemişler ama olmamış. Düzgün bitmiş ve içlerinde de bir acı var.

Şarkılarınızı yaparken nasıl yola çıkıyorsunuz?

Ben hep fikir ararım, yola öyle çıkarım. Bu bir söz ya da melodi olur. Bazen beş dakikada biter, bazen yıllar sürer, bazen de bitmez. Oturup yazmaya başlamam için de bir şeyin beni tetiklemesi lazım.

Duygusal biri misiniz?

Çok. Hiperaktif bir adamım da aslında. Biraz değişkenim. Kendimle hâlâ uğraşıyorum. Devamlı arayış içindeyim.

Şarkılarınız slogan gibi oluyor. Bunun bir formülü var mı?

Hayır, yok. Yazım tarzım öyle gelişiyor. Demek ki dinleyiciyle beraber aynı hikayeyi benimsiyoruz. Anlaşılmayacak cümleler kurmayı sevmiyorum.

Geniş bir şarkı arşiviniz var. Şarkılarınızı arabesk söyleyen de, pop söyleyen de alıyor…

Çünkü müziğin her bölümünde bulundum. Türk sanat müziği, arabesk, pop şarkıcılarıyla çalıştım. Dinlediğim müzikler sınırsızdır.

Kişiye özel şarkı yapıyor musunuz?

Evet. Bundan beş sene önce sorsaydın, “Ben şarkı yapıyorum, onun üzerine insanlar alıyor” derdim ama artık böyle değil. Aylin Coşkun’un ‘Sinsirella’ şarkısını ona özel yapmıştım mesela.

Ön plana geç çıktığınızı düşünüyor musunuz?

Eğer ön plana çıkmak isteseydim Demet (Akalın) ile ilk albümlerini yaptığım zaman çıkardım. Benim derdim öne çıkıp şarkı söylemek değildi. Benim şarkı söylemem kendiliğinden gelişti.

14 yaşında Konya’dan kalkıp İstanbul’a geliyorsunuz. Bu nasıl bir cesaret?

Müzik benim hayatımda öyle bir şey ki; ben hep onun peşinden koştum, arkama hiç bakmadım. Orada daha ileri gidemeyeceğimin farkındaydım.

İstanbul’da nerelerde çalıştınız?

Çok çalışıyordum. Yatacağım kalkacağım yer belli değildi. Çoğu zaman komilerle kalıyordum ama yine de hayallerimin peşinden gittiğim için mutluydum. Bu süreçte çok öğrendim. Çok fazla dert ve gerçek hikaye biliyorum. Ömrümün sonuna kadar yazacak hikayem var.

Çocuk denilecek yaşta çalışmaya başlamışsınız. Zorluk çekmedeniz mi?

Onları anlatmaya kalkarsam dramatik bir film çıkar. Zorluk hep var. Zorluklar çıkınca karşı koyacak gücün olmalı.

Sizin de, sevgiliniz Büşra Pekin’in de enerjisi çok yüksek…

Biz birbirimize ful enerji veriyoruz. Altı senedir birlikteyiz. Birbirimizi bu şekilde besliyoruz. Onun hayat enerjisi muhteşem. Birbirimizi tamamlıyoruz. Zaten o yüzden bu kadar yıldır birlikteyiz. İşimize, birbirimize saygımız sonsuz.

Büşra Hanım müzikle ilgileniyor mu?


İnanılmaz bir müzik kulağı var. Dinleriz, araştırırız, eğleniriz. İkimiz de sanatçıyız, ortak noktamız çok. Zaten şarkılarımı yaparken de yanımda. Şarkılarımı genelde ilk Büşra dinliyor. Yeni klibimin kastını da kendisi yaptı.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

İlginizi Çekebilir

Caner Erkin'den İtiraf!

Caner Erkin’den Eşi Hakkında Olay İtiraf!

Beşiktaşlı ünlü futbolcu Caner Erkin, 3 senedir yuvasını paylaştığı güzel oyuncu Şükran Ovalı hakkında yıllar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir