Ana SayfaKültür ve SanatFilmlerEdis’ in Dünyası ‘Starlight’ Netflix’te Yayında...

İlgili Postlar

Edis’ in Dünyası ‘Starlight’ Netflix’te Yayında…

Yenilikçi müzik anlayışı, milyonlarca hayranının eşlik ettiği konserleri, haftalarca liste başı kalan şarkılarıyla Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Edis’ in, uzun metrajlı belgeseli ‘Starlight’ Netflix’ te yayına girdi. Samimi ve yalın anlatımıyla dikkati çeken belgesel, ünlü sanatçı Edis’in yaşamından bir hikayeyi tüm tanıklarıyla birlikte ekrana getiriyor. İşte Detayları…

Edis ‘Arıyorum’ İle Tüm Platformlarda Zirvede…

Edis’in Dünyası ‘Starlight’ Netflix’te Yayında…

Bugüne kadar başarılı müzik çalışmalarıyla gündeme gelen şarkıcı Edis’in yaşamından ve kariyerinden kesitleri yansıtan ‘Starlight’ belgeseli Netflix’te yayınlandı. Ünlü yıldızın samimiyetle özel hayatını ortaya koyduğu belgesel aynı zamanda kariyerine ışık tutuyor.

“Bizi Merak Eden Her Genç Dostuma İyi Seyirler”

Uzun metrajlı belgeselde, milyonların şahit olduğu konserlerden, sadece ünlü yıldızın yakın çevresinin yer aldığı görüntülere kadar birçok özel an izleyiciye aktarılıyor. Edis, ‘Starlight’ için “Bu belgesel bir yaşam öyküsü ya da kariyer basamaklarının özeti olmaktan çok uzakta bir noktada. Starlight, benim için önemi büyük olan 2019’daki “An’a Veda” konserimi merkeze alan bir film. Bu konseri, hayatımın ilk bölümünün finali ve ikinci bölüme geçişin kutlaması olarak kabul ediyorum. O güne kadar bu meslekte yaşadığım fiziksel ve duygusal mücadeleler sonucu yeni kararlar verdiğim bir dönemin ürünü. Bir pop müzisyeninin hayatını merak eden her insan ya da bu işi yapmak isteyen her genç dostuma iyi seyirler” diyor.

‘Starlight’ de Ailesinin Röportajları da Var” 

Görkemli sahne performanslarıyla görsel bir şov sunan ‘Starlight’, Edis’in pandemi dönemi dahil olmak üzere kendiyle baş başa kaldığı zamanları da içten bir anlatımla ekrana geliyor. Belgeselde, Edis’in çocukluk yıllarından, müziğe ilk başladığı zamanlara dair kariyerinin her anında yanında olan profesyonellerin ve ailesinin röportajları da yer alıyor.

Global müzik şirketlerinden Warner Music Group ile anlaşan Edis’ in pandemi sebebiyle görüntülü konferans yöntemiyle yaptığı bu toplantı ise belgeselin en can alıcı bölümlerinden birini oluşturuyor. Belgeselde YouTube üzerinden 5.7 milyon kişinin canlı izlediği Türkiye’nin ilk online stadyum konserinin görüntüleri de Edis’ in yakın dönem kariyerine tanıklık ediyor. ‘Arıyorum’ single’ını kısa bir süre önce yayınlayan Edis’ in müzik stüdyosunda uzun soluklu çalışmaları da ‘Starlight’ belgeseline konu oluyor. 6 ayda hazırlanan belgeselde yapımcı ve yönetmen olarak 140 Journos imzası yer alıyor.

Edis Görgülü kimdir?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler