Ana SayfaÜnlülerCeren Hindistan'ın ölme riski olan kızının babasından ilk açıklama! Hindistan'ı suçladı!

İlgili Postlar

Ceren Hindistan’ın ölme riski olan kızının babasından ilk açıklama! Hindistan’ı suçladı!

Ceren Hindistan’ın kızının ölme riski olmasına rağmen tedavi ettirmediği iddialarının ayyuka çıkmasının ardından baba Ümit Aslan’dan ilk açıklama geldi. Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Aslan, Ceren Hindistan’ı suçladı. Detaylar haberimizde…

Ceren Hindistan ölme riski olan kızını tedavi ettirmeyince mahkemelik oldu! İşte açıklaması

Ceren Hindistan’ın kızının ölme riski taşıyan hastalığı olduğu ortaya çıktı

Ceren Hindistan, geçtiğimiz günlerde iki buçuk yaşındaki kızı Arya’nın böbreklerinde kötü huylu Wilms Tümörü olduğunu öğrenmesine rağmen gerekli olan kemoterapi tedavisini yaptırmadığı gerekçesiyle hastane yönetimi tarafından mahkemeye verilmişti. Sosyal medya hesabından açıklama yaparak iddiaları reddeden Ceren Hindistan’ın ardından, kızının babası Ümit Aslan’dan açıklama geldi. Ümit Aslan, Ceren Hindistan’ı suçladı.

Ceren Hindistan kimdir?

Ümit Aslan’ın Ceren Hindistan’ı hedef aldığı avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

Anne Ceren Hindistan velayeti altında bulunan 3 yasındaki Arya Rima için 25 Ekim 2017 tarihinde küçük için böbrekte Wilms tümörü teşhisi konulmuştur.Bu teşhis sonrası müvekkil Ümit Aslan derhal çocuğu hastaneye yatırmış ve Antalya’dan İstanbul’a yerleşerek çocuğu için günlerce hastanede kalmıştır.

Küçük Arya,11 Aralık 2017 günü ameliyata alınmış ve başarılı geçen ameliyat sonrası Arya’nın tedavisi devam ederken anne Ceren Hindistan tarafından keyfi olarak tedaviye götürülmemeye başlanmıştır.

Hastane yönetimi ve müvekkil baba,her ne kadar anneye ulaşıp tedavisinin devam etmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış olsa da bu konuda annenin umursamaz tavırları ile karşı karşıya kalınmıştır. Anne her seferinde gerek doktorlarından gerek babası Ümit Aslan’dan çocuğu kaçırmıştır.

Dr. Ömer Devecioğlu küçüğün tedavisine devam etmediğini bu durumun sonlandırılmaması ihtimalinde küçüğün hayatı riskinin söz konusu olacağını müvekkil babaya iletmiştir. Panik ve endişe ile anneye ulaşmaya çalışan müvekkilin tüm çabaları sonuçsuz kalmış ve dört aydır müvekkil anneye ulaşamamıştır.

Annenin bu keyfi tutumu ile küçüğün hayatı tehlikeye maruz kalmaması adına küçük Arya için hastane İstanbul Aile Mahkemesine küçük hakkında koruma tedbiri verilmesi amacıyla başvuru gerçekleştirmiştir.

Son dört aydır,babası ile şahsi ilişki kurulması engellenen baba,çocuğunun sağlığından bihaber ve endişelidir.

Velayet hakkını kötüye kullanmak suretiyle küçük Arya’nın hayatını riske eden anneye karşı, Küçüğün velayetinin müvekkil baba tarafından alınması adına gerekli yasal süreç tarafımızca başlatılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler