Ana SayfaÜnlülerCem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

İlgili Postlar

Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

Gazeteci, köşe yazarı ve sunucu Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu ‘Az Önce Konuştum’ programının son konuğu usta komedyen Cem Yılmaz, “Yeni Projem Var” sözleriyle takipçilerini heyecanlandırdı. Yeni projesinin duyurusunu yapan ünlü komedyen, özel hayatına dair neler neler söyledi. Tüm Detaylar Haberimizde..

Cem Yılmaz ‘Biz Normal İnsanlarız’

Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

Usta Komedyen Cem Yılmaz, Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu “Az Önce Konuştum” programına konuk oldu. Cem Yılmaz’ın samimi açıklamalarından bazı satır başları ise şu şekilde;

“Şevket Çoruh Kavuğu Hak Ediyor”

  • ‘Kavuk neden bana verilmedi?’ diye hiç düşündüğünüz oldu mu?

“Bu konu gerçekten duygusal yaklaştığım bir konu. Kavuk meselesi çok spesifik bir konu. Gençliğimden beri benim adım arada geçer, bu konuda benim fazla cüretkar olduğum zannedildiği havalar da estirildi ama bu başka bir disiplin. Kültür sanat dünyasında böyle zincirlerin devam ettiği çok az şey var. Bu olaya magazin tarafından bakmamak gerekiyor. Çanak çömleği patlatmamak lazım. Ben başarılı bir komedyen olabilirim ama ben o dünyanın adamı değilim. Şevket Çoruh kavuğu hak ediyor……”

Cem Yılmaz kimdir?

“Kötü Film İle İyi Film Arasında Gerçekten Kıl Var.”

“Kaseti biraz geri sarmak istiyorum. Benim maceram başladığı zaman benim tek malzemem komik olmak değildi. Bu hikayelerin çoğu eskiden beri biriktirdiğim şeylerdi. Seyircinin, “bundan anca bu beklenir” dediği mesele beni çok şaşırtıyor. Komedyenler bir noktaya gelir bir tane de dram çakarlar şeklinde değerlendirmemek lazım. Bu tür bir film yapmak istedim. İyi bir şey yapmak mecburiyetinde değilsin. Kötü film ile iyi film arasında gerçekten kıl var…….

“Şu Anda Kenara Çekilip Acı Acı Gülmenin Tam Zamanı…”

…….İletişim kuralları, kaideleri, bir bilginin bir diğerine ulaştırılabilmesi şu anda en zor zamanını yaşıyor. İletişim meselesinde ben şunu söylediğime üzülüyorum. Herkes muhatabına konuşmak zorunda. Bak etrafa şu anda herkes öyle. Şu anda kenara çekilip acı acı gülmenin tam zamanı…”

“Mesleğimi Çok Ciddi Sekteye Üğrattı.”

“Abim evde, varlığından haberdar olmadığı odalarını keşfetti. Böyle insanlar da var. Benim hayatım zaten pandemi. Her an hayatın tepe taklak olma ihtimalini bildiğim için beni fazla çarpmadı. Mesleğimi çok ciddi sekteye uğrattı. 45 tane gösterim iptal oldu. Online hayatını devam ettirenler çok mutlu. Home office’çiler çok mutlu. Tiyatro yapmaya çalışan arkadaşlarımı düşünüyorum. Şimdi adını anmakta bir beis yok. Haluk Bilginer, Çağlar Çorumlu benim tanıdığım bildiğim insanlar. Geçen günkü beyanatını görünce çok üzüldüm. Bununla ilgili benim bir şey yapmam lazım diye düşündüm. Çok kıymetli insanlar bunlar. Onlar için bir oyun oynayabilirim. O tiyatroya bir gelir elde etmeye çalışırım. Bugün ama güzel bir şey açıklandı. Kültür Bakanlığı, bütçe meselesi. Bu bir eğlence sektörü değil. Mesela konser yalnızca eğlenmek için değildir. Acı anlarda ilk konserlerin iptal edilmesi vicdanımda bir yere oturmuyor. Cenaze evinde müzik çalmak gibi anlaşılmaması gerekiyor.”

“Her yaptığın Mükemmel Olması Lazım” Demek İstiyorlar”

“Çok geniş bir yelpazede bana reaksiyon var. Adam mesela başkalarının yazdığı filmlerde çok iyi diyor. Şunu demek istiyorlar benim sevenlerim, “Her yaptığın mükemmel olması lazım” Benim böyle bir ehliyetim yok ki. Sevmediğim filmim yok. Geçen hafta pandemiden dolayı Pek Yakında filmine denk geldim. Çok mutlulukla izledim. Çok güzel bir film. Daha fazlası benim elimden gelmiyor. 25 senedir kapalı gişe oynuyorum. Bununla ilgili hiçbir şey duymadım şu zamana kadar. Ulusal medyada benimle ilgili duyduğum en sık şey: Ateş püskürdü. Bu kısmını gerçekten çözemedim. Artık bunun anlaşılması lazım. Bu bir şaka. Tıpkı Zafer abinin geçen gün eşiyle bir yemek yemesi gibi.”

“Dünyadaki Meseleleri Çözenler Hep Sayısalcı.”

“Neye inanacağımızı şaşırdık. Dünyanın yuvarlak olduğunun tartışıldığı 2 sene geçirdik. Komplo teorisinin varlığından haberdar olmak bize neyi getiriyor, neyi çözüyoruz? “5G geliyor, hepimize çip takacaklar” diyor. Tamam. Ne yapacağız peki şimdi? Tekerleği bulan adam mesela bir anlamda sayısalcıydı. Adam tekerleği buluyor, sözelci, “Nereye gidiyorsun ya” diyor. Sözelcilere kalsak yanmıştık. Şu an bak dünyadaki meselelere, çözenler hep sayısalcı…….

……Bir sözelci olarak şuradan kendimi kurtarmaya çalışıyorum. Yeni bir şey bulmuş gibi bir şey söylemek bir sözelci için fazladır. Yeni bir şey söylemek çok zor. Şu anda devir, çanak çömlek patladı devri. Bırak bir insanı, topluca bir toplumun kaldıramayacağı data geziyor.”

“Biz de Bağışıklığı Fotoğraf Çektirerek Kazandık”

“Ben yazlık evime gitmek istedim. Yolda maske kontrolü yapıyorlar. Jandarma arkadaşlar diyor ki “Maskeyi çıkarıp fotoğraf çektirsek ne güzel olur”. E şimdi nasıl kıracaksın. Biz de bağışıklığı fotoğraf çektirerek kazandık. Annem, babam11 Mart’tan beri evde…..

…..Kahraman yaratmak da kahramanı hemen düşürmek arasında ne kadar ince bir çizgi olduğunu biliyorsunuz. Ben bunu günbegün yaşıyorum. Mesela diyoruz ki ‘Kişiler önemli değildir. Kurumlar önemlidir.’ Bunu uygulayan var mı? Bilgi çağı diyoruz ya bilgi çağının bitişi böyle bir şey işte. ‘Biliyoruz da ne oluyor?’ çağı. Hekimler, sağlık dünyasındaki meseleler. Bu bugüne özgü bir şey değil. Bu yalnızca çarpıcı hale geliyor.”

“Hızlı Bir Dizi Projesi Yapmak İstiyorum”

“Acun Ilıcalı’nın dijital platformunda bir şey yapacaktık ama yani ben başka bir şeyle anlaştım galiba. Benim anlaşmam belli bir proje üzerine. Globallerle mücadele edebilecek bir iki tane dijital platform var. Onların yaptıklarını desteklemek lazım. Benim bir projem var. Ben hızlı bir dizi projesi yapmak istiyorum. Erşan Kuneri’nin hayatından bir kesit. Önümüzdeki 6 aylık süreçte çalışmalara başlayacağız. Dijital bir platforma yapacağım bunu…..”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler