Ana SayfaDedikoduBanu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

İlgili Postlar

Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

Şimdilerde ‘Beyaz Orkide’ isimli parçasının nakaratındaki sesin kendisine ait olduğunu söyleyen Nicole Peachey ile davalık olan Banu Alkan, önceki gün bir güzellik merkezindeki bakım ürününü tanıtmak için kamera karşısına geçti. Çok konuşulacak açıklamalarda bulunan ‘Afrodit’ lakaplı şarkıcı ve oyuncu, “Asla yaşlanmıyorum” sözleriyle dikkat çekti. Banu Alkan “Ben bir kraliçeyim” dedi. İşte o açıklamalar;

Playback İddiaları

Peachey’in avukatı İlyas Geyik, savcılığa verdiği dilekçede, “Kamuoyunca ‘Afrodit’ lakabıyla, sinemada ise Banu Alkan ismiyle bilinen maruf sanatçı kanserlerde, televizyon kanallarında ve özel gecelerde söylediği eserde nakarat ve özel okuma kısmı müvekkilime ait sesi izinsiz olarak kullanarak kendi sesiymiş gibi seslendirmekte ve playback yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

Dava Sonuçlandı

Şikayetin ardından başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak söz konusu şarkı, müzik bilirkişisine gönderildi. Bilirkişiden gelen rapora göre Beyaz Orkide isimli şarkının, “Beyaz beyaz orkidem deli miyim sanki ben aşkından alev alev yanıyorum orkidem” sözlerinin geçtiği nakarat bölümünde sesin Banu Alkan’a ait olmadığı tespit edildi. Ancak raporda söz konusu sesin müştekiye ait olup olmadığının ispat edilmesi için müşteki tarafından yapılan ses kaydına ihtiyaç olduğuna değinildi.

Raporun ardından bu kez müşteki Nicole Peachey’in ses kaydı alınarak şarkı yeniden bilirkişiye gönderildi. Gelen ikinci raporda da şarkının nakarat kısmındaki sesin Nicole Peachey’e ait olduğu tespit edildi.

Hapis İstemi

Alınan raporların ardından Banu Alkan hakkında ‘Manevi veya mali haklara tecavüz’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Banu Alkan’ın ikamet adresinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu, polis tarafından ifadesinin alınması için arandığı ancak kendisinin ifade vermek için gelmediği belirtildi.

Yine Dikkatleri Üzerine Çekti

Tüm bunların ardından Bir dönem Yeşilcam’ın en güzel kadın oyuncularından bir olan Banu Alkan, önceki gün bir güzellik merkezindeki bakım ürünü için kamera karşısına geçti. Basın mensuplarıyla da bir araya gelen Alkan, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

“Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum” ifadelerini kullanan ünlü isim, sözlerine şöyle devam etti:

Güzellik deyince akla Banu Alkan’ın vücudu gelir. Ben yıllarca hijyenik bir şekilde kendime baktım, o yüzden hala çok güzelim.

“Ben De Şikayetçi Oldum”

Nicole Peachy’nin kendisinden şikayetçi olduğu da hatırlatılan 64 yaşındaki şarkıcı, “Ben de şikayetçi oldum. Söz ve müzik bana ait, mükemmel bir şarkı. Bakalım göreceğiz” cevabını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler