Ana SayfaDizilerAkıncı için Şükrü Özyıldız Böyle Hazırlandı

İlgili Postlar

Akıncı için Şükrü Özyıldız Böyle Hazırlandı

Atv ekranlarında yayınlanan Akıncı dizisiyle her hafta hayranlarıyla buluşan Şükrü Özyıldız’ın canlandırdığı Akıncı karakterinin ardında ünlü oyuncunun aylar süren hazırlık süreci bulunuyor. Özyıldız’ın aldığı eğitim ve çalışmalar arasında; silah, dövüş, fitness ve motosiklet eğitimleri yer alıyor.

Şükrü Özyıldız Kimdir

Hazırlık Aylar Sürdü

Türkiye’nin kahramanı Akıncı, her hafta yeni maceralar ve aksiyon dolu sahnelerle atv ekranında izleyiciyle buluşuyor. Dizinin başrolünü canlandıran, Fatih ve Akıncı olmak üzere iki karaktere hayat veren Şükrü Özyıldız’ın bu rolünün perde arkasında büyük bir hazırlık süreci yer alıyor. Ülkesini korumak için her bölümde devam eden bir mücadelenin içinde olan karakter, usta bir silahşör, savunma ve dövüş sahneleriyle yenilmez bir savaşçı. Bu güçlü karakteri canlandırmak için Şükrü Özyıldız, aylar süren bir hazırlık sürecinden geçti. 

Şükrü Özyıldız Dudak Dudağa Yakalandı!

Mental hazırlıkların yanı sıra fiziksel olarak da Akıncı’ya hazırlanan Şükrü Özyıldız’ın çalışmaları eş zamanlı olarak fitness ve silah eğitimleri ile başladı. Nisan 2020’de başlayan eğitim sürecinde her hafta düzenli olarak poligon çalışması yapan ünlü oyuncu silahlarını da ustalıkla kullanan bir seviyeye gelerek kamera karşısına geçti. Dizide hem Akıncı hem de Fatih karakteriyle motosiklet kullanan Şükrü Özyıldız, dizi başlamadan önce motosiklet eğitimi ve ehliyeti aldı. 

Dövüşü Profosyonel Olarak Çalıştım

Şükrü Özyıldız aldığı eğitimleri; “Dizi başlamadan dövüşe geri döndüm. Bir alt yapım vardı evet ama asla hedefim süper güçlü olmak ya da hayatını buna adayacak yetkinlikte bir dövüş ustası olmak değildi. Sağlıklı ve donanımlı olmaktı. Bu nedenle dövüşü daha profesyonel olarak çalıştım. Ağırlık idmanlarımı hiç aksatmadan ve daha bir ciddiyetle yapmaya ve profesyonel silah eğitimi almaya başladım. Akıncı silahlarına kendi uzvuymuş gibi hakim. Onun kadar etkili ve pratik kullanmam gerekiyordu. Kendime bu süreçte kattığım yeni bir disiplin oldu ateşli silahlar” sözleriyle özetledi. 

Şükrü Özyıldız’ın Akıncı serüveni sadece bu hazırlıklarla bitmiyor. Ünlü oyuncu Akıncı’nın her sahnesi öncesinde makyaj ve kostüm hazırlığı için 2 saat ayırıyor ve sonucunda milyonların hayran olduğu Akıncı karakteriyle kamera karşısına geçiyor.

Yapımını NTC Medya’nın, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, atv ekranlarında yayınlanan Akıncı, cuma akşamları saat 20.00’da izleyiciyle buluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler