Ana SayfaÜnlülerAhmet Kaya Filmi İçin Ailesinden Açıklama!

İlgili Postlar

Ahmet Kaya Filmi İçin Ailesinden Açıklama!

Usta Sanatçı Ahmet Kaya’nın haberlere yansıyan sinema filminin yapılacağı iddiasına, ailesi tarafından açıklama geldi. Ahmet Kaya’nın ailesi film haberleri için neler söyledi? Detaylar Haberimizde..

Ahmet Kaya Filmi İçin Ailesinden Açıklama Geldi!

Ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın yaşantısının sinema filmi olarak çekileceği iddiaları hakkında sanatçının ailesinden açıklama geldi. Ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın kızları Çiğdem Kaya ve Melis Kaya ile eşi Gülten Kaya’nın  isimleriyle yayımlanan açıklamada, ünlü sanatçı Ahmet Kaya isminin marka tescil belgesi olduğu  ve izinsiz kullanılamayacağı altı çizilerek açıklandı.

“Doğrulanmayan Hiçbir Bilgiye İtibar Etmeyiniz”

Ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını konu alacağı filminin yapılacağı ve çekimlerin başladı haberlerinin çıkması üzerine, Ahmet Kaya’nın ailesi tarafından bir açıklama geldi. Ahmet Kaya’nın kızları Çiğdem Kaya ve Melis Kaya ile eşi Gülten Kaya tarafından yapılan açıklamada; “Sanatçının yasal temsilcileri tarafından açıklanmayan ya da doğrulanmayan hiçbir bilgiye itibar etmemesini rica ederiz”  kelimeleri yer aldı.

Ahmet Kaya Kimdir?

Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunuldu!

Ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın eserlerini temsil eden Gam Müzik ve Yayıncılık’ın da imzasının yer aldığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ve savcılıkları bakımından, bu açıklamanın aynı zamanda bir ‘suç duyurusu’ niteliği taşıdığını da bilgilerinize sunmak isteriz” ifadeleri yer aldı.

İşte Ahmet Kaya’nın Ailesinin Açıklaması;

  • “Muhtelif mecralarda bir süredir ‘Sanatçı Ahmet Kaya’nın sinema filmi yapılıyor, yapılacak’ şeklinde çıkan haberlerin, sanatçının yasal varisleri ve temsilcileri ile hiçbir ilgisi yoktur. Sanatçının ismini ve eserlerini temsil eden yasal varisleri (Kızları Çiğdem Kaya (Öztürk), Melis Kaya, eşi Gülten Kaya) ve eserlerini temsil eden yapım/edisyon firması GAM MÜZİK ve YAYINCILIK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.’ne rağmen bu haberlerin çıkması, kamuoyunun ve sevenlerinin bu istismar kokan haberlerle manipüle edilmesi tarafları fazlasıyla üzmektedir.”
  • “Ahmet Kaya’nın yasal varislerinin, kendilerinden izin alınmadan Ahmet Kaya’yı dolaylı ya da dolaysız konu alan, çağrıştıran, onun hikayesinin anlatıldığı ya da esinlenmeler içeren, eserlerinin yer aldığı hiçbir projeye Türkiye Cumhuriyeti sınırları ve tüm Dünya kapsamında izinleri de yoktur.”

 

Ahmet Kaya İsmi Tescillidir Ve Kullanılamaz

  • “Ahmet Kaya isminin marka tescil belgesi vardır. Ahmet Kaya’ya ait tescilli tüm eserler de başta Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin FSEK ilgili maddeleri olmak üzere, T.C. Kültür Bakanlığı ve ilgili tüm meslek birlikleri nezdinde koruma altındadır. İkinci ve üçüncü dereceden yakınları tarafından dahi izinsiz kullanılamaz.”
  • “Değerli kamuoyu ve sevenlerinin, sanatçının yasal temsilcileri tarafından açıklanmayan ya da doğrulanmayan hiçbir bilgiye itibar etmemesini rica ederiz. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ve savcılıkları bakımından, bu açıklamanın aynı zamanda bir “suç duyurusu” niteliği taşıdığını da bilgilerinize sunmak isteriz.”

Saygılarımızla.

Ahmet Kaya

(Veraseten)

Çiğdem Kaya (Öztürk)

Melis Kaya

Gülten Kaya

GAM MÜZİK ve YAYINCILIK SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler