Magazin Haberleri » Kimdir » Yılmaz Özdil Kimdir?
Yılmaz Özdil Kimdir?
Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdil Kimdir?

Ünlü gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil kimdir? Yılmaz Özdil kaç yaşında? Yılmaz Özdil aslen nereli? Yılmaz Özdil hangi kitapları yazdı? Yılmaz Özdil hangi burç? Yılmaz Özdil hakkında bilmeniz gereken ve merak ettiğiniz her şeyi, sizin için bu yazımızda yazdık.


Yılmaz Özdil Kaç Yaşında? Yılmaz Özdil Aslen Nereli? Yılmaz Özdil Hangi Burç?

Yılmaz Özdil 19 Mayıs 1965 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmir’li olan Yılmaz Özdil, Boğa burcudur.

Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdil eğitim hayatını İzmir’de tamamlamıştır. “Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü”nden mevzun olduktan sonra, Yeni Asır Gazetesi’nde muhabirlik yapamaya başlamıştır. 1994 senesinde Milliyet gazetesinde yazı işleri müdürü olmuştur. Arından 1995 senesinde Sabah Gazetesi’nde yazı işleri müdürlüğüne devam eden Yılmaz Özdil, Star gazetesinin kuruluşunda bulunmuştur.

Star gazetesinden ayrıldıktan sonra, yeniden Sabah Gazetesi’ndeki işine geri dönen Yılmaz Özdil, bu dönemde ATV’nin genel yayın yönetmenliği yapmaya başlamıştır. Ancak ATV ve Sabah Gazetesi’ne TMSF’nin el koymasıyla buradaki pozisyonlarından istifa eden Yılmaz Özdil 2007 senesinde Hürriyet Gazetesi’nde yazar olarak işe başlamıştır.

Ardından 2008 senesinde Uğur Dündar ile birlikte Star TV genel yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Yılmaz Özdil, Hürriyet Gazetesi’ndeki yazarlığına devam etmiş ve aynı zamanda Fanatik Gaztesi’nde spor yazarlığı yapmıştır.

2011 senesinde “İsim, Şehir, Hayvan” adını verdiği ilk kitabıyla büyük bir başarı yakalayan Yılmaz Özdil, sonrasında yazdığı eserleri yayınlamaya devam etmiş ve 2014 senesinde yazarlığını Sözcü Gazetesi’nde devam ettirmeye başlamıştır.


Yılmaz Özdil’in Yayınladığı Kitaplar

  • 2018 – Mustafa Kemal
  • 2017 – Sen Kimsin?
  • 2016 – Adam
  • 2015 – Kadın
  • 2015 – Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda
  • 2014 – İsim, Şehir Artist
  • 2013 – Beraber Büyük Biz Bu Yıllarda
  • 2012 – İsim, Şehir, Bitki
  • 2011 – İsim, Şehir, Hayvan

Hakkında Ayça Yurttaarslan

Avatar

İlginizi Çekebilir

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Türk dizi oyuncusu olan Cihangir Ceyhan Şahin Kimdir? Cihangir Ceyhan Şahin kaç yaşında ? Cihangir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir