Ana SayfaÜnlülerVatan Şaşmaz Cinayeti Görüntülerinin Yayılması Davasında Bir Sanık, Olayın Detaylarını Anlattı

İlgili Postlar

Vatan Şaşmaz Cinayeti Görüntülerinin Yayılması Davasında Bir Sanık, Olayın Detaylarını Anlattı

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker’in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Soruşturmada ifade veren bir sanık görüntülerin nasıl yayıldığını anlattı.

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker’in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 kişinin yargılanmasına devam edildi. İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, suçlamalar ışığında açığa alınan polis memuru sanık Faruk K, eşi sanık Sibel K. ile birlikte katıldı. Diğer sanık Didem Ç’nin ise, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılımı sağlandı.

Vatan Şaşmaz’a Büyük Vefasızlık!

“Gece Vatan Şaşmaz’ın Görüntülerini attı”

Duruşmada beyanı sorulan sanık Didem Ç, gece saat 2.00-3.00 sıralarında davanın sanıklarından Yakup’un, Whatsapp’tan kendisine görüntülü bir mesaj gönderdiğini ve görüntüler çok net olmadığı için mesajı anlayamadığını söyleyerek, şunları belirtti: “Sorduğumda, görüntünün Vatan Şaşmaz’a ait olduğunu söyledi. Yakup, uzaktan akrabamız ve arkadaşımız oluyor. Bu videonun haber niteliği taşıdığını düşünerek ihbar hatlarıyla paylaşmak istedim. Bir haber ajansı ise, ‘Böyle bir video varsa bize gönderin, kimseye göndermeyin, bize gönderirseniz size ücret vereceğiz.’ dedi. Haber ajansından ücret istemedim.

Vatan Şaşmaz kimdir?

“Videoyu Satan Kişi Olarak Haber Yapmak İstediler”

İnternete girdiğimde zaten bu video yayılmıştı. Nereden, nasıl yayıldığını bilmiyorum. Bana göndermeden önce video başka kişilere gönderilmiş. Bir gazeteci de beni arayıp hesap numaramı istedi. Böyle bir videoyu satan kişi olarak haber yapmak istediler benimle ilgili.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

“Olumsuz Karar Mesleğimi Etkileyecek”

Bir diğer sanık Faruk K. de, 20 yıllık polis memuru olduğunu belirterek, “Adli soruşturma geçiriyorum. Buradan alacağım olumsuz bir karar mesleğimi etkileyecek.” diye konuştu. Mahkeme, sanık avukatlarının sunduğu yazılı savunmaları incelemek için duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ın, eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına hükmederek, takipsizlik kararı vermişti.

Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker’in, otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin soruşturma sonucunda, Didem Ç, Yakup İ, Faruk K. ve Sibel K. hakkında “gizliliğin ihlali, görevi kötüye kullanma ile ses ve görüntülerin kayda alınması” suçlarından haklarında dava açılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler