Magazin Haberleri > Ünlüler > Talat Bulut’tan soruşturma kararı sonrası ilk açıklama

Talat Bulut’tan soruşturma kararı sonrası ilk açıklama

Talat Bulut’tan soruşturma kararı sonrası ilk açıklama. Ünlü oyuncu Talat Bulut, taciz iddiaları ile hakkında başlatılan soruşturmanın karara varması sonrasında ilk açıklamasını yaptı. Talat Bulut’un ilk sözleri ne oldu? Detaylar haberimizde…


Talat Bulut’un taciz soruşturması kararının ardından avukatlar ardı ardına açıklama yapıyor!

Talat Bulut’un taciz soruşturmasından karar çıktı

Yasak Elma dizisinde rol alan usta oyuncu Talat Bulut, dizi setinde kostüm görevlisi olarak çalışan Özge Şimşek tarafından, kendisini taciz ettiği iddiası ile karşı karşıya kalmıştı. Şimşek, Talat Bulut’un kendisini taciz ettiğini iddia ederek savcılığa başvurmuştu. Talat Bulut hakkındaki iddialar ile soruşturma başlatılmıştı. Yapılan soruşturmadan ‘takipsizlik’ kararı çıkmıştı.

Talat Bulut Kimdir?

Talat Bulut’tan ilk açıklama

Talat Bulut, taciz soruşturmasından ‘takipsizlik’ kararı çıkması ile birlikte ilk açıklamasını yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bulut, paylaşımında “Bazen ayrılıklarda, özlem duyarsınız, kokusunu hatırlarsınız burnunuzun direği sızlar. Özlemle merhaba canlar. Bu sızıyı azaltan avukatıma teşekkür ederim.” şeklinde ifadeler kullandı.

Talat Bulut’un avukatı da karar sonrasında bir açıklama yapmıştı:

Bilindiği üzere müvekkilim Talat BULUT hakkında, Özge Ş. isimli kişi tarafından bir takım basın yayın organları üzerinden geçtiğimiz Haziran ayının başında taciz edildiği şeklinde tamamıyla iftira mahiyetinde bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Anayasaya göre herkes, meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercileri önünde davacı veya davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahipken, müvekkilim hakkında asılsız bir suçlama ortaya atarak haysiyet cellatlığı yapanlar, bu hakkı kullanmak suretiyle etkin ve hukuki bir soruşturma talebiyle ortaya çıkmak yerine, adliye önlerinde onlarca kamera önünde ömrünü mesleğine adamış bir sanatçının onuruna ve haysiyetine suikast yapmayı tercih etmişlerdir.

Talat Bulut’un taciz ettiği iddia edilen asistan Özge Şimşek kimdir?

Ne ilginçtir ki, basında boy göstermek yerine aslında yapılması gereken ilk adım olan suç duyurusunda bulunma gibi bir adım için ise günlerce beklenmiş ve nihayetinde bir hafta kadar süre geçtikten sonra, 6 Haziran 2018 günü asılsız bir takım suçlamalarla ve üstüne üstelik de yetkili olmayan bir adliyede suç duyurusunda bulunulmuştur. Suçlamalarla ilgili olarak etkin ve hukuki bir soruşturma yürüten Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavalığı’nca konu her yönüyle araştırılmış, tarafların ve tanıkların beyanlanlarına başvurulmuş ve sonuç olarak Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 172.maddesi uyarınca kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği gerekçesiyle dava açılmasına olanak bulunmadığına karar vermiş, bu kararla da müvekkilim Talat BULUT hakkında ortaya atılan suçlamanın delilden yoksun ve mesnetsiz iddia olduğu bir kez daha açığa çıkmıştır.


Toplumun yoğun ilgi gösterdiği bu soruşturma da bu şekilde kapanmış bulunmaktadır. Karar şüphesiz ki itiraza tabidir. Ancak gerçek ortaya çıkmış, müvekkil Talat BULUT hakkındaki asılsız suçlamadan aklanmıştır. Kendisi hakkında insafsızca bir iftirayı ortaya atıp, haysiyet cellatlığı yapanların vicdanlarıyla ne şekilde ibralaşacakları ise açık bir merak konusudur.

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir