Home > Ünlüler > Son dakika: Adnan Oktar’a dev operasyon! Çok sayıda gözaltı var!

Son dakika: Adnan Oktar’a dev operasyon! Çok sayıda gözaltı var!

Son dakika: Adnan Oktar’a dev operasyon! Çok sayıda gözaltı var! ‘Adnan Hoca’ olarak tanıdığımız Adnan Oktar’a bugün sabaha karşı dev bir operasyon yapıldı. Adnan Oktar ve onunla birlikte 235 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Detaylar haberimizde…


Sanat camiası Adnan Oktar’ın davetinde buluştu! Ekran yasağı olan kedicikler davete katıldı mı?

Adnan Oktar ve müridlerine dev operasyon

Kamuoyunun ‘Adnan Hoca’ olarak tanıdığı, ‘kedicikler’ olarak tabir ettiği kadınlar ile birlikte yaptığı televizyon programı ile herkesin dikkatini çeken Adnan Oktar’ bugün sabaha karşı dev bir operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen geniş kapsamlı operasyonda, Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 235 müridinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınan kişiler hakkında yapılan suçlamalar arasında yaşı küçük çocuklara taciz, kara para aklama, tehdit ve şantaj gibi iddialar bulunuyor.

Adnan Oktar kimdir?

Zırhlı araç, silah ve çelik yelek ele geçirildi

Adnan Oktar ve müridlerine yapılan operasyonda, çok sayıda zırhlı araç, silah ve çelik yelek ele geçirildi.

Hem eve hem kanala operasyon

Adnan Oktar ve korumalarının İstanbul Çengelköy’deki evinde gerçekleştirilen gözaltı sırasında polis ekiplerine direndikleri iddia edilirken, Adnan Oktar’ın canlı yayınlarını yapan A9 TV kanalına da bugün sabaha karşı saatlerde operasyon düzenlendiği belirtildi.

Adnan Oktar böyle gözaltına alındı

Adnan Oktar ve ekibine yapılan suçlamalar neler?

Adnan Oktar ve yanındakiler hakkında Emniyet’e çok sayıda şikayet geldiği, şikayetler arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanların bulunduğu iddia ediliyor.

Emniyet’ten yapılan açıklama

Adnan Oktar ve yanındaki kişilerin gözaltına alınması ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Adnan Oktar ve yanındakilere gerçekleştirilen operasyona ait olduğu iddia edilen bu fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı.


Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir