Ana SayfaÜnlülerSezen Aksu Ben de Yoluma Giderim Şarkısı Çıktı

İlgili Postlar

Sezen Aksu Ben de Yoluma Giderim Şarkısı Çıktı

Yeni bir şarkı için uzun zamandır hazırlıklarını sürdüren Sezen Aksu muradına erdi. Sezen Aksu Ben de Yoluma Giderim Şarkısı Çıktı.

Başarılı sanatçı Sezen Aksu’nun yeni şarkısı “Ben de Yoluma Giderim”i bütün genç müzisyenlerin kullanabilmesi adına şimdiye kadar yapılmamış bir uygulamayı şarkının çıkışı ile aynı zamanda hayata geçirdi.

Sezen Aksu Kimdir?

Sezen Aksu Ben de Yoluma Giderim Şarkısı Çıktı

Aksu yeni şarkısının hikayesini kendi kaleme aldığı bir not ile hayranlarına duyurdu.

Aksu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Bu haftaki çalışmamız, fırından çıktıktan sonra biraz bekletilmiş yeni bir şarkı.  Şöyle ki; şarkıyı size teslim ediyorum. Özellikle de çalmaya, söylemeye hevesli olanlar için düşündüm bunu. Notası ve armonilerine verilecek linkten ulaşabilirsiniz. Buyurun size cover yerine, sıfır şarkı!

Kompozisyon Erman Arda’nın. Fikir vermesi açısından biraz daha düzenlemeye evrilmiş olarak tasarlandı ama siz tamamen farklı da düşünebilirsiniz. Bildiğiniz üzere yasaksız bölgeyim ben.

Aksu şarkının mini macerasını da şu sözlerle açıkladı:

Bilenleriniz vardır, stüdyomuzun adı “Lonca”. Temel prensibi de herkesin kendi birikimini diğerleriyle paylaşması; yeniden yeni üretim.

Stüdyo sorumlumuz, master’imiz, Onno’yu kaybettiğimizden bugüne elimi hiç bırakmayan Murat Bulut; ikinci tonmaister’imiz onun öğrencisi, Emir Akbulut. Emir’in sesinin ve kulağının ilk günden beri farkındayım ama bekledim biraz bizim ekiple tam anlamıyla hemhal olup rahatlamasını, konulara ve durumlara hâkim olmasını, biraz daha olgunlaşmasını…

Neticede, bu şarkının demosunu “sen oku” dedik. Öyle bir yalınlık, duruluk ve duyguyla okudu ki şu ana kadar ben dahil o etkiyi kimse yaratamadı tekrar. Başkasının onayına ihtiyaç hissetmeyenlerin gösterişsizliğinin gücü büyüktür; o da ya çocuklarda ya delilerde ya da vitrine çıkmak aklında olmayanlarda olur. Benim gibi sonradan aklı başına gelenler ise “beni görün, beni duyun” diye çırpınırken takıp takıştırdıklarından, yakıp yakıştırdıklarından yani çerinden çöpünden kurtulmak için debelenir dururlar…

Aksu, hayranlarının şarkıyı okuması konusundaki isyanlarına karşılık da açıklamalarına şöyle devam etti:

E peki “Demoyu niye sen okudun?” diye sorarsanız, “Ay keşke bunu da sen söyleseydin.” diye içimi tüketmeyin(!) diye.  Ahanda yeni şarkı, ahanda nota, ahanda armoni, ahanda O KADIN.

Mustafa Sandal ile yaptığı görüşme ile ilgili olarak da bilgiler veren Aksu görüşmeyi şöyle açıkladı:

Bir ara Mustafa Sandal ile konuştuk; Mustafa’nın şarkı söyleme tarzını ve salıntısını çok severim. Onunla da bu şarkıyı genç müzisyenlerin değerlendirmesinin daha faydalı olacağı konusunda hemfikir olduk.

Şarkısını paylaşmak konusunda son derece bonkör davranan yılların sanatçısı Sezen Aksu, genç yeteneklere böyle seslendi:

Şarkı an itibarıyla sizin! Çalın, söyleyin, düzenlemesini değiştirin, YouTube’da veya sosyal mecralarınızda paylaşın. Belki bir yerlerde gizli bir yetenek ile bu şarkı buluşur, bize bambaşka olarak geri gelir. Kim biling?

Aksu ayrıca stüdyonun Instagram hesabından da bahsederek şarkılarının ilk andan son ana kadar gelişim sürecinden bahsetti.

Studio Lonca Instagram

Şarkını klibini buradan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler