Ana SayfaDizilerSen Anlat Karadeniz'in Nefes'i, Nefes olmanın nasıl olduğunu anlattı

İlgili Postlar

Sen Anlat Karadeniz’in Nefes’i, Nefes olmanın nasıl olduğunu anlattı

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Nefes karakterine hayat veren ünlü oyuncu, Nefes olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlattı. Bu rolü kendisini çok zorladığını ifade eden oyuncu, “İnanın Nefes olmak kolay değil.” dedi.

ATV  ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden bu yana büyük yankı uyandıran Sen Anlat Karadeniz dizisinin başrolünde oynayan İrem Helvacıoğlu, Nefes karakterine hayat vermenin nasıl bir duygu olduğunu anlattı.

İrem Helvacıoğlu kimdir?

İşte Nefes’e hayat veren İrem Helvacıoğlu’nun o röportajı

‘Sen Anlat Karadeniz’in rahatsız eden bir hikayesi var. Oynarken siz neler yaşıyorsunuz?

Bugüne kadar çok duyduğumuz, belki sessiz kaldığımız, aslında tüm kadınların duyduklarında içini paramparça etmiş ve her türlü kadına şiddeti barındıran bir hikayesi var. Herkesin vicdanını sorgulatıyor. Çok zorlanıyorum, inanın Nefes olmak kolay değil. Tüm dünyadaki Nefes’lerin sesi olabilmek, bu eziyetlerin ve şiddetin uygulandığını, yaşanmış olduğunu düşünmek ve rolü oynamak hiç kolay değil. Bazen sahne bitse bile ben bitirmiyorum, çok gerçek her kısmı.

– Nefes rolüne nasıl hazırlandınız? Psikolojik destek aldınız mı?

Ferda (Eryılmaz) ve Sedef (Nehir Erdem) çok güzel bir şekilde karakter analizi yazmışlar ve bu beni rahatlattı. Nefes’in geçmişini çok iyi biliyordum, uzun uzun sohbet ettik, kafamda hiç soru işareti yoktu. Osman Sınav ve Emre Kabakuşak’la birlikte neyi nasıl yapacağımızı konuştuk.

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları

“Nefes ile ilgili çok konuşuyoruz”

O kadar emin ellerdeydim ki, birbirimize güvendik, bu daha da rahatlamamı sağladı. Aklımdan ne geçiyorsa sorup yaptım, olmadıysa bir daha denedik. Danışmandan yardım aldım. Senaryoyu ve karakter analizini okuyup, çözümledik. Nefes’in insanlarla ilişkilerini, korkularını, tepkilerini, neye nasıl cevap vereceğini, bu tarz şiddete maruz kalmış çocuk ruhlu kadının nasıl olabileceğine dair uzun bir konuşma yaptık.

– Dizi, bu durumu nasıl yansıtacak?

Boyun eğmeyen bir kadının hikayesi bu. Etrafımızda bir şekilde gördüğümüz, rastladığımız kişilerin bu tarz olaylara nasıl tepki gösterdiklerini yansıtıyor.

Aklınıza gelebilecek bütün çatışmalar var. Bu hikayede karşı çıkan da var, destekleyen de, yardım eden de, kuyu kazan da. Ama bütün cümleler çok gerçek.

– Çekimler nasıl gidiyor?

Her gittiğimiz yerin ayrı havası ve dokusu var. Hayranlıkla bakıyorum. Nefes aldığımı hissedip, huzurla çalışıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler