Perşembe, Mayıs 6, 2021
Ana Sayfa Kimdir Seda Üren Kimdir?

Seda Üren Kimdir?

-

Genç yaşına rağmen assolist olma şansını kazanan şarkıcı Seda Üren Kimdir? Seda Üren Nerede Doğdu? Seda Üren Aslen Nereli? Seda Üren Hangi Burç? Seda Üren’in Albümleri Hangileri? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Seda Üren Nerede Doğdu? Seda Üren Aslen Nereli? Seda Üren Hangi Burç?

Seda Üren, 26 Aralık 1982 yılında İstanbul”da üsküdar’da doğmuştur. Seda Üren Aslen İstanbullu’dur. Seda Üren Oğlak burcudur.

Seda Üren Kimdir?

Seda Üren, ailenin en küçük kızıdır. Seda Üren 16 yaşında İstanbul Ünversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünü kazanmıştır.

Ünlü şarkıcı Seda Üren, Türkiyenin en önemli sanatçıları, Bület Ersoy ve maksimde Emel Sayın”la vokal olarak sahne aldı. 17 yaşında kendi sahne çalışmalarını profesyönel olarak gerçekleştirmeye başladı ve yurtdışı, başta istanbul olmak üzere tüm büyük şehirlerde clup, konser, extra sahne çalışmalarını sürdürdü.

1999 Eylül”de İlk albümü; İLK HEDİYEM”i çıkardı. Şarkıcı “Kara Vicdanlı” ve “Şansısızım” şarkılarına klip çekti. Sesi kadar fiziğiylede dikkat çeken Seda Üren başta kimsesiz çocuklar olmak üzere pek çok yardım defilesinde podyumda görev aldı.

İkinci albümü AŞKI YAŞA BENİMLE”leyi çıkarıp “GÜLE GÜLE” şarkısına klip çekti Sektörün en genç assolisti ünvanını almayı başardı.

Seda Üren; 2003-2004 sezonunda ATV”de hafta sonları kendi adını taşıyan HOŞ SEDA isimli müzik-eğlence show programını sundu.

2005’te “ARANMA” adlı maxi single ile müzik marketlerde yerini aldı ve “ERKEKLERDE ASLA” şarkısına klip çekti. Erkeklerde ağlar adlı şarkısında Alişan ile düet yaptı. 2007 Ağustos ayında hayatındaki en değerli varlığı Annesini kaybetti.

2013 yılında Ercüment Nefesoğlu ile dünya evine giren şarkıcı Seda Üren 2014 yılında oğlu Nefes Kaan’ı dünyaya getirmişti.

Seda Üren’in Albümleri:

  • 1999 Eylül”de İlk albümü; İLK HEDİYEM
  • İkinci albümü AŞKI YAŞA BENİMLE
  • 2005’te “ARANMA” adlı maxi single

 CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

aleyna-tilki

Aleyna Tilki ‘nin Aşı Soruşturmasında Karar Verildi

0
Aleyna Tilki geçtiğimiz haftalarda yaptığı koronavirüs açıklaması ile gündem olmuştu. Tilki’nin söylediği sözlerin ardından bir vatandaş, “Devleti aşağılayıp halk arasında korku ve paniğe neden...