Magazin Haberleri » Dedikodu » Sabancı mirasına ortak mı oldu?

Sabancı mirasına ortak mı oldu?

Sabancı Holding’in kurucusu merhum Hacı Ömer Sabancı’nın oğlu İhsan Sabancı’nın evlilik dışı ilişkisinden olduğunu iddia eden Sevilay Sabancı Çınar, ailenin mirasına ortak olmak için elinden geleni yapacağını söylediği konuşmasıyla gündeme geldi.


Hacı Ömer Sabancı’nın 1979 yılında (38 yıl önce) vefat eden en büyük oğlu İhsan Sabancı’nın iki çocuğu bunmaktadır. Bunlardan biri resmi, diğeri gayri resmi eşinden olan iki kızının miras için 2003’te başlattığı hukuk mücadelesi Yargıtay ilamıyla son buldu. İhsan Sabancı’nın evlilik dışı olduğu ileri süren kızı Sevilay Sabancı Çınar’ın Sabancı ailesine mirasçı olmak için 14 yıl önce başlattığı dava sonuçlandı. Herkesin merakla beklediği dava Sevilay Sabancı tarafından olumlu sonuçlandı ve mirasa ortak oldu.

Mahkeme sonucu

Yargıtay’da kesinleşen davanın ardından mahkeme sonucu şu karara bağladı: Sabancı ailesinin mallarının tespit edilmesini ve buna bağlı olarak mal paylaşımı yapması bekleniyor. Tesit edilen bu mallar arasında Sabancı Holding bünyesi dahilinde aileye ait Atlı Köşk, Akbank ve Bossa hisseleri, Sabancı Müzesi’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanına yayılan menkul ve gayrimenkuller bulunuyor.

Faiziyle birlikte tazminat olarak ödenmesi

Sevilay Sabancı Çınar’ın avukatı Dr. Mehmet Çağrı Bağatur: “Sevilay Hanım’ın mirasçılığı tüm yargı aşamalarından geçerek kesinleşti. Hacı Ömer Sabancı’ya ait malvarlığının ve değerinin tespiti için bilirkişi incelemeleri sürüyor. Bossa hisseleri ve Adana’daki taşınmazlar için açılan davalar sonunda ortaya çıkacak olan değerlerin dava tarihi itibariyle Sevilay Sabancı Çınar’a miras payı oranında faiziyle birlikte tazminat olarak ödenmesi söz konusu olabilecek. Her ne kadar bir kısım davalılar, Sevilay Sabancı’nın miras haklarını yalnızca kendi kardeşlerinden isteyebileceği yolunda bir savunma yapmış iseler de, müvekkilimin açtığı tüm davalarda ister hep birlikte isterse ayrı ayrı her bir davalıdan miras haklarının tamamını istemek ve almak hakkı bulunmaktadır.” İfadeleriyle yaşanacakları ve durumu açıkladı.

Mirasçılar

Adana 4. Sulh Mahkemesi Şevket, Erol, Türkan, Ömer Metin, Dilek, Sevil, Özcan, Ömer, Şahin Zeynep, Faruk Selami, Burak Selami, Demet (Çetindoğan), Nazmiye Sevda, Demir, Serra, Güler, Yakup, Sevgi, Murat ve Nur Sabancı’dan (Düvenci) oluşan Sabancı ailesine son olarak Sevilay Sabancı Çınar’ı da mirasçı olarak ekledi.


 

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında İrem Arabacılar

Avatar

İlginizi Çekebilir

İbrahim Tatlıses'in Perihan Savaş'a Bomba Cevabı!

İbrahim Tatlıses’in Perihan Savaş’a Bomba Cevabı!

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, yeni açtığı YouTube kanalında eski eşi Perihan Savaş’ın hakkındaki açıklamasına cevap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir