Magazin Haberleri » Ünlüler » Özgün Uğurlu’nun Çocuğuna Yuhlama Sesleri!
Özgün otizimli çocuğuna yuhlama sesleri
Özgün otizimli çocuğuna yuhlama sesleri

Özgün Uğurlu’nun Çocuğuna Yuhlama Sesleri!

2012 yılında Nida Kaçar ile evlenen Ünlü Şarkıcı Özgün Uğurlu bu birliktelik le Çocukları olmuştur. Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün Uğurlu, Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanmasıyla ilgili sert çıkışlar yapmıştır. Bu görüntülere dayanamayan sanatçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tepki gösterdi.


Özgün Uğurlu; “Bu Nasıl Terbiyesizlik!”

Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün Uğurlu, Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanmasıyla ilgili sert çıkışlar yapmıştır. Bu görüntülere dayanamayan sanatçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tepki gösterdi. Aksaray’da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulunda, okulda otizmli çocukları istemediği için yuhalayarak protesto edildiği iddia bulundu. Konu hakkında açıklama yapan Aksaray Valiliği haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün ise söz konusu videoya sosyal medya hesabından sitem etti. “Bu nasıl bir terbiyesizlik, ukalalık, ahlaksızlık, kendini bilmezliktir. Sınıf kapattırmaya çalışmak, yuhalamak, farklı kapılardan okula aldırmak, farklı yemek saatleri. Eşit şartlarda eğitim, yaşamak, insan gibi yaşamak her bireyin hakkıdır. Sen kim oluyorsun arkadaş! Toplumumuzda asıl korkulması gereken bu ve bunun gibi zihniyetli insancıklardır. Senin evladına farklı gelişim gösteren bir çocuk paylaşmayı, kardeşliği, yardımlaşmayı, liderlik ruhunu, koşulsuz sevgiyi, insanlığı öğretir.. Sen. Sen ne öğretiyorsun arkadaş!”

Özgün Uğurlu’nun Çocuğuna Yuhlama Sesleri

2012 yılında müzisyen Nida Kaçar ile evlenen ve bu evlilikten Down Sendromlu Ediz adında bir oğlu olan şarkıcı Özgün Uğurlu, sosyal medyada kısa sürede yayılan yuhalanma görüntülerine sitem etti. Instagram hesabından paylaşım yapan Uğurlu, görüntülere çok sert bir şekilde sitem etti. Yaşanan bu utandıran olay ise büyük tepkiye neden oldu.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu iddialar üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı. Aksaray Valiliği ise yaptığı açıklamada iddiayı yalanlayarak, soruşturma başlatıldığını duyurdu. Aksaray Valiliği, bir okulda ‘otizmli öğrencilerin yuhalandığı’ iddialarını yalanlayarak, olaya ilişkin incelemenin başlatıldığını açıkladı.


 

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Berat Şahin

Avatar

İlginizi Çekebilir

O Ses Türkiye Jürisinde Değişiklik.

O Ses Türkiye Jürisinde Flaş Değişiklik! Acun Açıkladı..

Sunuculuğunu ve yapımcılığını ünlü medya patronu Acun Ilıcalı’nın yürüttüğü, ünlü jüri koltuklarında ise, Hadise, Seda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir