Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Oyuncu Funda Eryiğit Tecavüz Sahnesiyle İlgili Konuştu!

Oyuncu Funda Eryiğit Tecavüz Sahnesiyle İlgili Konuştu!

-

Atv’deki Can Kırıkları dizisinde polis Zeynep İnan karakteriyle izleyicinin karşısına çıkan başarılı oyuncu Funda Eryiğit, dizideki tecavüz sahnesiyle ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Can Kırıkları dizisinde önceden yaşadığı ve unutmaya çalıştığı tecavüz olayıyla seneler sonra yüzleşmek zorunda kalan polis Zeynep İnan’ı canlandıran  oyuncu, Medyatava’dan Birsen Altuntaş’a verdiği röportajda şunları söyledi:

“Can Kırıkları’nın senaryosunu çok beğendim. İki kadın hikâyesi olması çok cezbediciydi. Genelde özellikle televizyon işlerinde hikâye kadınlar üzerinden dönmez ya… Bu işin öyle bir yanının olması çok cezbedici oldu. Bir taraftan da tiyatro oyunum var. Normalde provaları bitirip dizilere başlardım. Biraz kararsız kaldım açıkçası ama ilk kez tiyatro provalarıyla diziyi birlikte yapıyorum. O yüzden biraz zor oluyor ama dedim ki ‘Böyle bir maceranın içine gireyim.'”

Funda Eryiğit: ‘Silah eğitimi aldım’  dedi.

“Rol için silah eğitimi aldım. Ben daha önce çok silah kullandım. Karadayı’da ve yine polisi oynadığım Poyraz Karayel’de… O yüzden bir aşinalığım vardı. Ancak tuttuğum silah şeklinin eski moda olduğunu artık öyle tutulmadığını falan yani yeni teknikler öğrendim. Silah kullanmak hiç de sevmediğim bir şey aslında ama üçüncüdür başıma geliyor. Sette çok aksiyon sahnem yok. Zeynep’in uğradığı bir tecavüz ve bunu unutmak üzerine kendisine kurduğu bir hayat var. Fakat yıllar sonra o travmayla tekrar yüzleşmek zorunda kalıyor. Tecavüz sahnesini oynarken etkilendim. Kendimi kötü hissettim ama o ruh halini sonrasına taşımak akıl sağlığı için iyi olmuyor.”

Funda Eryiğit’ten sansür ile ilgili açıklama

“Bir şekilde onu dengelemeye çalışıyorum. Canım Ailem’in üzerinden 10 yıl geçti ama hâlâ unutulmadı. Rolleri çıkarırken özel bir formülüm yok, daha çok o ruh halini anlamaya çalışıyorum. Empati kurduğum yerden bir bağ kurmaya çalışıyorum. O durum işe yarıyor olabilir.Müzikal yapma hayalim var. Birkaç tiyatrocu arkadaşımla da üzerinde konuştuk. Geçen yıl Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle de görüştük. Olacak gibiydi ama sonra bir şekilde anlaşılamadı. Niye olmadı diye üzgün de değilim. Tek çift takıntım var. Ayrıca anlatması zor bir takıntım var. Sayılabilen şeyler yediğimde bir sol, bir de sağ tarafla yerim. Böyle bir eşitleme, dengeleme takıntım var. Ya da makyözler yüzümün bir tarafına daha. fazla fondöten sürdüğünde diğer yana da sürmelerini rica ediyorum. Bunları baştan konuşuyoruz. Dengelilik takıntısı mı tam adını bilmiyorum. Eşit olması lazım. En gurur duyduğum projem tiyatroda “Sessizlik”, sinemada Yeşim Ustaoğlu ile çektiğimiz “Tereddüt”, televizyonda ise hayatımda özel bir yeri olan ilk işim “Canım Ailem” ve “Karadayı”…”

Eryiğit son olarak ‘İlk aşkımla yıllar sonra karşılaştık’ dedi

” İlk aşkım lisede tiyatro grubundaydı. Platonik aşıktım. Hiç yüzüme bakmamıştı. Çok yetenekli bir adamdı. Sonra yıllar sonra Taksim’de karşılaştık. Sohbet ettik. Yıllar sonra karşılaşmak güzeldi.”

Funda Eryiğit Kimdir?CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Oklar Deniz'in Üzerine Çevriliyor

Yalancı 3. Bölüm 1. Fragmanı Yayında! Oklar Deniz’in Üzerine Çevriliyor!

0
Show Tv'nin yeni dizisi Yalancı, 2. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin yayınlanan yeni bölümünde; Deniz'in, sosyal medyada Mehmet'i ifşa etmesiyle işler karışıyor. Mehmet, işinden izin...