Ana SayfaDedikoduNur Yerlitaş Olayı Yargıya Taşınıyor!

İlgili Postlar

Nur Yerlitaş Olayı Yargıya Taşınıyor!

Nur Yerlitaş’ın Şehitler İçin Söylediği Skandal Sözler Yargıya Taşınıyor

Nur Yerlitaş’ın gittiği bir davette şehitler için söylediği skandal sözlerin tepkileri gün geçtikçe büyüyor. Türkiye bu olay yüzünden tabiri caizse ayağı kalkmış durumda. Nur Yerlitaş’ın yapmış olduğu basın açıklamasını kimse ciddiye almadı. Modacının söylediği “”Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter” şeklindeki sözleri üzerine, şehitlere hakaret edildiği gerekçesiyle İzmir’den suç duyurusunda bulunuldu.

Nur Yerlitaş’ın Skandal Sözleri Yargıya Taşındı

Yerlitaş’ın, “Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter” şeklindeki sözleri büyük tepki çekmişti. Modacı Nur Yerlitaş’a her kesimden tepki yağarken, yaptığı basın açıklamasını bile kimse samimi bulmadı.  Herkes Nur Yerlitaş’ın bir daha televizyona dahil çıkarılmamasını savunuyor. Ünlü modacının sözleri yargıya taşındı. Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), Yerlitaş’ın sözlerinin ardından bir şikayet dilekçesi hazırladı. Hazırlanan dilekçe, TAY-DER Avukatı Ela İlden tarafından İzmir Adliyesi’ne sunuldu.

“Farkında Olmadan Kullanılmış Olması Mümkün Dahi Değil”

Dernek dilekçesinde, şehitlerimize hakaret edildiği gerekçe gösterilerek, kişinin Türk halkını tahrik ettiğine dikkat çekildi. Dilekçede ayrıca, “Şehitlik, Türk milleti için en kutsal mertebedir. Bu hususta, saygısız ve hadsizce ifadelerde bulunan kişinin kurduğu cümlelerde kasıt aranmalıdır. Bu cümlelerin farkında olmadan kullanılmış olmasına inanılması mümkün değildir” denildi. Dernek yine dilekçesinde, Türk Ceza Kanununun 216. maddesi olan ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama’ suçlarından kişinin ceza alması gerektiğini vurguladı. TAY-DER Başkanı Muhammed Gömük de, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler