Ana SayfaKimdirNiran Ünsal kimdir?

İlgili Postlar

Niran Ünsal kimdir?

Şu sıralar müzik kariyerinin 20. yılına özel yeni albümü Dediğim Dedik ile gündemde olan pop müziğin güçlü seslerinden Niran Ünsal kimdir? Niran Ünsal kaç yaşında? Niran Ünsal aslen nereli? Niran Ünsal hangi burç? Ünlü şarkıcının kariyeri ve özel hayatı ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde…
Bugün Doğan Ünlüler

Niran Ünsal kaç yaşında? Niran Ünsal aslen nereli? Niran Ünsal hangi burç?

Tam adı Fatma Uludan Canevi olan sanatçı, 13 Ağustos 1974 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

İzmirli ünlüler

Niran Ünsal kimdir?

“Rakım Erkutlu Musiki Cemiyeti”nde Klasik Türk Müziği eğitimi, TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu’nda uzun yıllar boyunca çok sesli müzik eğitimi alan Niran Ünsal, müzik hayatına sekiz yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu’nda başladı. Daha sonra İleri koro ve gençlik korosunda yer aldı. Türk Sanat Müziği Korosu’nun sınavlarını kazandı. Dört ay kadar koroda görev aldı. Aynı zamanda “Fasl-ı Feza” isimli fasıl heyetinde, annesinin arkasında korist ve vokalist olarak müzikle uğraştı. Müzik kariyerinde pop müzik ile ilgilen Ünsal, orkestra eşliğinde sahne çalışmalarına başladı. Tenis Klüp, Atlı Spor Kulübü, Anvelo, Karşıyaka Grand Müzikhol gibi sporlara merak saldı. Şarkıcı olmaya karar veren Niran Ünsal, İzmir’den İstanbul’a taşındı. Aynı yıllarda Kaan Canbağ ile bir evlilik gerçekleştirdi. Bu evlilikten Hande adında bir kızı oldu.

Niran Ünsal’ın Müzik Kariyeri

İlk albümünü 1996 yılının 13 Ağustos günü “Haktan” adı altında çıkardı. İlk albümü ile satış rekoru kırdı. Ünlü isimlere bestelerini verdi 1999 yılında çıkardığı şarkılara Tutundum” albümünde ünlü söz yazarı ve bestecilerin eserleri 2003 yılında ünlü sanatçı Ahmet Kaya‘nın anısına bir albüm çıkardı. Sanatçının eşi Gülten Kaya tarafından hazırlanan “Dinle Sevgili Ülkem” isimli bu albümde, Niran Ünsal “Giderim” isimli eseri seslendirir. Daha sonra “Göçebe” isimli solo albümünü çıkardı. Bu albüm çok ses getirdi, şarkıların pek çoğu hit oldu. 2009 yılının Mayıs ayında yine kendi yapım şirketinden yayınladığı “Sesler ve İzler” piyasaya çıkardı. Yine aynı yıl “Küçük Kadınlar” dizisinin jenerik şarkısını seslendirdi. 2012 yılının ilk aylarında, kendi yapım şirketinden “İnce Ayar” adlı ilk maksi single albümünü çıkardı. Evlilikleri : 1.evliliği : Kaan Canbağ ile 1990 yılında evlendi ve 6 ay sonra boşandı. Bu evlilikten Hande Ünsal (d.1991) adında bir kızı oldu.

2.evliliği : 1999 yılında tiyatrocu Peker Açıkalın ile evlenmesi ama birlikte yaşadılar. 2000 yılında Narin Şeker Açıkalın (d.2000) adında bir kızı oldu. 3.evliliği : 2004 yılında Tiyatro Sanatçısı Selçuk Soğukçay ile evlendi. 4.evliliği : 14 Ocak 2007 tarihinde Kuyumcu Oğuz Türküsev ile evlendi. 3 yıl sonra 8 Aralık 2009 tarihinde boşandı. 5.evliliği : 14 Şubat 2010’da imam nikahı ile ve Haziran 2011 tarihinde de belediye nikahıyla magazin muhabiri İbrahim Gugu ile evlendi, Eylül 2011 tarihinde de ayrıldılar. Kasım 2011 de tekrar bir araya geldiler. Liva (d. 4 Temmuz 2012) adında bir kız çocukları var. Mart 2014 de Riva adında bir erkek çocukları olacak.

Niran Ünsal Albümleri

1996 – Haktan

1999 – Şarkılara Tutundum

2004 – Göçebe

2007 – İyi Niyetlerim

2009 – Sesler ve İzler

2010 – Bir Avaz Bir Saz

2012 – İnce Ayar

Önceki İçerikKalben kimdir?
Sonraki İçerikSeda Tosun kimdir?

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler