Ana SayfaDizilerNetflix'in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

İlgili Postlar

Netflix’in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisinin çekimleri İstanbul’da başlamış bulunuyor. Binnur Karaevli tarafından hayata geçirilen ve bir süper kahraman hikayesini anlatan fantastik drama türü 10 bölümlük dizi yapımının oyuncu kadrosunda; Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor.

Netflix'in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

Dünyanın lider eğlence hizmeti Netflix; ilk Türk orijinal dizisinin çekimlerine, 7 Mart Çarşamba günü İstanbul’da başladı. Yapımcılığını Netflix adına, O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam’ın üstlendiği dizi filmin, başrolünü Çağatay Ulusoy ile beraber birçok iddialı oyuncu paylaşıyor.

Bu yılın ikinci yarısında gösterime girecek, fantastik drama türündeki dizi film yapımının kamera arkasında; son yıllarda yıldızı parlayan yönetmen Can Evrenol ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor. Görsel efektlerini Gradient Effect’in üstleneceği dizinin, prodüksiyon tasarımı ise Deniz Göktürk’e emanet.

Dizi Filmin Konusu ve Karakterleri

10 bölümlük dizi film, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyor. Hikayenin başında Doğu ve Batı’nın birleştiği 15 milyonluk şehirde, sıradan bir genç olarak hayatını sürdüren Hakan, kahraman olmaktan çok uzaktır. Ancak; şehrinin tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altında olduğunu öğrendiğinde, onları durdurmaktan başka çaresi kalmaz. Henüz hazır olmadığı hem de kabul etmek istemediği bir görevle karşı karşıya olan Hakan, kaderindeki son muhafız olma vazifesini yerine getirebilecek mi?

Netflix'in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

Çağatay Ulusoy’un İstanbul’un son muhafızı ‘Hakan’ı canlandırdığı dizide, ‘Faysal’ rolünde Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak Okan Yalabık’ı izleyeceğiz. Ayça Ayşin Turan, Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan, aynı zamanda Hakan’ın ilgi duyduğu ‘Leyla’ karakterini canlandırırken, Hakan’ın sırdaşı ‘Zeynep’e Hazar Ergüçlü hayat verecek. Mehmet Kurtuluş ise Faysal’ın sağ kolu ‘Mazhar’ olarak karşımıza çıkacak.

Netflix'in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

O3 Medya, bugüne kadar farklı türlerde pek çok başarılı TV dizisini hayata geçirdi ve Türkiye içerik pazarının lider prodüksiyon şirketlerinden birisi. “Vatanım Sensin” ve “İstanbullu Gelin” dizilerinin yapımlarını da üstlenen O3 Medya, şu sıralar Türkiye’nin en büyük dönem dizisi “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisine de imzasını attı ve dizi pre-prodüksiyon aşamasına geldi. Türkiye’nin; eğlence, drama sektörünün önemli isimlerini kadrosunda barındıran O3 Medya’nın vizyonu; diğer ülke pazarlarına yayılmayı, Türk dizilerindeki çıta ve kaliteyi daha da yükseltebilmek.

Netflix ise 190’dan fazla ülkede 117 milyonun üzerinde üyesinin günde 140 milyon saatten fazla dizi ve film izlediği, üyelerine orijinal diziler, belgeseller ve sinema filmleri sunan dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler içerikleri istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı cihazların hemen hemen tamamında izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlanılan O3 Medya ve Netfilx ortak yapımı ilk Türk orijinal dizisi, yılın ikinci yarısında izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler