Cumartesi, Aralık 4, 2021
Ana SayfaÜnlülerNejat İşler: "Eğleniyorsak Telefon Rehberini Bile Oynarım"

Nejat İşler: “Eğleniyorsak Telefon Rehberini Bile Oynarım”

-

Ayın Söyleşisi için Asu Maro ile buluşan usta sanatçı Nejat İşler, son filmi “9,75” ve ikinci sezonu yayınlanmaya başlayan “Saygı 2” dizisinden yola çıkıp hayata ve hayattaki seçimlere uzanan zengin bir söyleşi gerçekleştiriyor. Detayları Haberimizde…

Nejat İşler: Hayatım Bir Sırt Çantasına Sığdı

Nejat İşler: “Eğleniyorsak Telefon Rehberini Bile Oynarım”

Ünlü oyuncu Nejat İşler, uzun bir süredir sekiz bölümü aşmayan konuk oyunculukları, başı sonu belli dijital işlerle gönlündeki kariyeri inşa etmiş durumda. Kendisi bu işin sırrını  da hayatını ufaltmak ve kendisine söylenenlere kulak asmamakla açıklıyor.

“Eğlenirsek Zaten Tamam”

Ayın Söyleşisi için Milliyet Gazetesi’ nin köşe yazarlarından Asu Maro ile buluşan Nejat İşler, son filmi “9,75” ve ikinci sezonu yayınlanmaya başlayan “Saygı 2” dizisinden yola çıkıp hayata ve hayattaki seçimlere uzanan zengin bir söyleşi gerçekleştiriyor. İşle ilgili seçimlerinde, kimlerle vakit geçireceğinin ve çalışırken eğlenebilecek olmasının belirleyici olduğunu söyleyen İşler bunun kendisi için önemini “Eğlenirsek zaten tamam. Hiç fark etmez. Telefon rehberi bile oynarım.” diyerek vurguluyor. Söyleşinin tamamı, Milliyet Sanat’ın Ekim 2021 sayısında…

“Bir Şey Kabalaşınca Hoşuma Gitmiyor…”

Nejat İşler’in Asu Maro ile sohbeti, rol aldığı “Saygı 2” adlı diziden yola çıkarak, saygı ve nezaket kavramlarıyla başlıyor. “Nezaket benim için olmazsa olmaz bir kavram.” diyen Nejat İşler sözlerine “Çocukluğumdan beri öyle. Bir şey kabalaşınca hoşuma gitmiyor. Ben de dışarıdan biraz kaba gibi gözüküyorum ama işte bana biçilen rol var, o yüzden öyle gözüküyor aslında.” diye devam ediyor. 

“Müşfik Hocamızdan Öyle Öğrendik”

Kötü bir adam da olsa canlandıracağı karaktere inanması ve sevmesi gerektiğini anlatan Nejat İşler “Biz Müşfik Hocamızdan öyle öğrendik, kulağımda küpedir.” diyor. Komedide rol almayı çok istediğini de dile getiren başarılı oyuncu, mizahın dramdan çok daha zor olduğunu ve zekâdan ziyade akıl gerektirdiğini söylüyor.

En beğendiği roman yazarlarından Mehmet Eroğlu’ nun romanından uyarlanan “9,75” filmini soru sormadan kabul ettiğini ve kendisinden beklenen umursamaz, bıkkın, biraz da dağınık bir karakeri canlandırdığını aktaran oyunucu bir üçleme olacak serinin ikinci filmini çekmekte olduklarının da müjdesini veriyor. 

“Orada Saklanamıyorum, Ortadayım”

Mecburiyetleri olan bir hayatı tercih etmediğini “50 yaşındayım, ne evlendim ne çocuk yaptım. Çok bağım yok.” sözleriyle anlatan Nejat İşler, yine de mecbur olacağı işlerin karşısına çıkabildiğini söylüyor:Fenerbahçe’den bir iş geldiğinde hemen yapıyorum, hiç sorgulamam.”

“Şimdi Acayip Korkuyorum…”

Gümüşlük’teki evini kapatıp İstanbul’a dönen Nejat İşlerİstanbul’da kalabalıkta kaybolmak daha kolay.” diyor. Artık gerek işte gerekse hayatın içinde adımlarını çok daha düşünerek attığını söyleyen oyuncu bu durumu “Mesela eskiden bir kadınla rahatça hemen arkadaş, sevgili bir şey olunurdu ama şimdi acayip korkuyorum.” diye özetliyor.

Tiyatroya yaklaşımına, “star kaprisleri”ne, sinemadaki erkek egemenliğine, Müşfik Kenter, Ferhan Şensoy, Tuncel Kurtiz gibi ustalarla ilişkilerine kadar birçok konuda sorulara içtenlikle yanıt veren Nejat İşler’in röportajının tamamı Milliyet Sanat’ın Ekim 2021 sayısında…

Nejat İşler kimdir?

Kitabevlerinde, marketlerde ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Öne Çıkan Haberler

Yeliz Yeşilmen Transfer Oldu...

Yeliz Yeşilmen Gündemden Düşmeyen O Programa Transfer Oldu…

0
Uzunca bir aradan sonra ekranlara dönemk için günleri sayan ünlü oyuncu Yeliz Yeşilmen, programda yaşanan sansasyonel açıklamalar ile başladığı günden bu yana magazin gündeminden hiç...