Kapat

Meral Kaplan kimdir?

Magazin Haberleri
Kimdir Meral Kaplan kimdir?

Meral Kaplan, 8 Nisan 1984 tarihinde Kırklareli Lüleburgaz’da dünyaya geldi. Medyada özel hayatıyla sık sık gündeme gelen Meral Kaplan, dizi ve sinema oyuncusudur. 1.71 cm boya ve yeşil renk gözlere sahip olan güzel oyuncu Meral Kaplan, 59 kilodur. [irp]

Meral Kaplan’ın almış olduğu eğitim

Meral Kaplan,  Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Medya alanında kendini geliştirmek için Meral Kaplan; diksiyon, spikerlik ve daha sonra özel tiyatro merkezlerinde oyunculuk eğitimi aldı. Usta tiyatrocu Turgay Tanülkü’nün öğrencisi oldu. Bir süre sonrada Meral Kaplan diksiyon, spikerlik diploması almıştır.  Aldığı eğitimler ile birlikte kısa zaman içerisinde fark yaratmıştır.

Meral Kaplan’ın oyunculuk ve sunuculuk kariyeri

2002 yılında yayın hayatına başlayan  En Son Babalar Duyar dizisi ile Meral Kaplan ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 2006 senesinde Halit Akçetepe ve Pakize Suda ile Sevda Çiçeği adlı dizide Meral Kaplan, “Nazan” karakterine hayat verdi.  2007 yılında bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran Hepsi grubunun dizisi olan Hepsi 1’de Meral Kaplan, küçük bir role sahip oldu. Daha sonra Fox TV dahil birçok kanalda sunuculuk yapmıştır.  2012 yılında Laz Vampir Tirakula filmi kadrosunda “Mira” karakteriyle Kaplan, başrol oynama şansına sahip oldu. Filmde Levent Sülün, Wilma Elles, Alp Korkmaz, Veysel Diker gibi oyuncularla beraber rol aldı.

Meral Kaplan’ın özel hayatı

2011 yılında Erhan Kanioğlu ile evlenen ve bu evlilikten 3 yaşında bir çocuğu olan Kaplan; bu sıralar eşinden boşanmaya hazırlanıyor.

Meral Kaplan’ın rol aldığı dizi ve filmler

2012 Laz Vampir Tirakula – Mira
2012 Ateşten Kağıtlar – Hayat
2010 Gecekondu – Meral Kaplan
2010 Kollama
2009 Çılgın Kanal – Pelin
2009 Adab-ı Muaşeret – Yeliz
2008 Memur Muzaffer – Meral Kaplan
2007 Kutsal Damacana
2007 Hepsi 1 – Sevda Hanım
2007 Düş Yakamdan
2006 Yağmurdan Sonra – Gülçin
2006 Sevda Çiçeği – Nazan
2002 En Son Babalar Duyar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.