Ana SayfaKimdirAhmet Çakar Kimdir?

İlgili Postlar

Ahmet Çakar Kimdir?

Telegol programıyla adından söz ettiren Ahmet Çakar kimdir, Aynı zamanda eski bir hakem ve doktor. Ekranların sevilen sunucusu Ahmet Çakar aslen nereli? Kaç yaşında? Detaylar Ahmet Çakar kimdir haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Ahmet Çakar nerede doğmuştur?  Ahmet Çakar aslen nerelidir?

Spor yazarı Ahmet Çakar Çankırıda doğmuştur. Ahmet Çakar Çankırılıdır.

Ahmet Çakar şuan kaç yaşında? Ahmet Çakar hangi burç?

Ahmet Çakar şuan 56 yaşında ve aslan burcudur.

Ahmet Çakar kimdir?

Tıp doktoru, milli hakem, spor yazarı Ahmet Çakar,  3 Ağustos 1962 yılında Çankırı’da doğdu. Hekim bir babanın oğludur. İstanbul Erkek Lisesini bitirdikten (1980) sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Pratisyen Hekim olarak görevine başladı.

Hakemliğe doktorluk yaptığı yıllarda merak salarak, 3. Lig maçlarından Şampiyonlar Ligi maçlarına kadar bir çok yerel ve uluslararası düzeyde maç yönetti. Çakar,Hakemlik kariyeri boyunca 100’ün üzerinde uluslararası maç ve derbi karşılaşması yönetti. Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yönetmiş iki Türk hakeminden biridir.

1997’de hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra gazete, köşe yazarlığının yanı sıra radyo ve TV`de yorumculuk yapmaktadır.

Ahmet Çakar Ölümden Döndü!

Özellikle 2001-2004 döneminde Telegol programında büyük bir çıkış yapan Çakar, 25 Şubat 2004’te çalıştığı sağlık ocağından çıkarken silahlı bir saldırıya uğradı.Vücuduna isabet eden beş kurşunla ölümden dönen Çakar, taburcu olduktan sonra da tehditler almasına rağmen spor yorumculuğuna devam etti. “Zor Karar”, “Şansa Bak” gibi yarışma programlarında sunuculuk deneyimleri de yaşayan Çakar en son “Var mısın Yok musun?” adlı yarışmada sunucu olarak izleyici karşısına çıktı.

Şu anda Sabah’ta spor yazarlığı, ATV’de yayımlanan “Ahmet Çakar’la Zor Karar” yarışmasında da sunuculuk yapmaktadır. Bundan önce FOX TV’de yayımlanan “Ahmet Çakar’la Şansa Bak” adlı yarışma programını sunmuştur. Ahmet Çakar, oyunculuk yeteneğiyle de adından söz ettirdi. 2009 yılında gösterime giren Okan Bayülgen yapımlı Kanalizasyon isimli sinema filminde oynadı.

Türk futbol tarihinin önemli hakemlerinden biri olan Ahmet Çakar;18 Haziran 1996 – Romanya – İspanya (1-2) 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası 1. Tur karşılaşması.1 Mart 1995 – A.C. Milan – Benca (2-0) Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk karşılaşması, 5 Nisan 1995 – Bayern Münih – Ajax Amsterdam (0-0) Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk karşılaşması, 20 Mart 1993 – Gana – Brezilya (1-2) Gençler Dünya Futbol Şampiyonası Final karşılaşması gibi üst düzey maçlar da yönetmiştir.

Beyaz TV’de futbol programı yorumculuğu yapan Ahmet Çakar, Sabah Gazetesi’nde aktif olarak yazı yazmaya devam etmektedir…

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler