Ana SayfaÜnlülerMehmet Şef Emre Kara’ya Konuştu: “Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti”

İlgili Postlar

Mehmet Şef Emre Kara’ya Konuştu: “Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti”

Karantina günlerinde Instagram canlı yayınlarında ünlü ve fenomen isimleri ağırlamaya devam eden gazeteci yazar Emre Kara’nın dün akşamki konuğu Masterchef Mehmet Yalçınkaya oldu. Detayları Haberimizde..

Mehmet Şef Emre Kara’ya Konuştu: “Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti”

Yaptığı iş sebebiyle sinirli olabildiğini söyleyen Mehmet şef samimi açıklamalarda bulundu.

“Mutfakta Agresif Bir Adamım”

“Akşam yemeği vakti herhangi bir apartmana gireyim, gelen kokulardan kimin evinde ne pişirdiğini söylerim. Bu konuda yanılma payım yok. Belirli bir noktaya geldiğinizde insanların sizden beklentisi artıyor. Kabul ediyorum mutfakta agresif bir adamım.”

“İşim Gereği Timsah Eti Tattım”

“Ben cruise gemilerinde çalıştım. Otelcilik de yaptım. Örneğin İtalyan bir futbol takımı geldiğinde farklı talepleri oluyor. Biz bu işi yapan profesyoneller her şeyi tatmak ve bilmek zorundayız. Ben işim gereği timsah eti tattım. Yurtdışında çalıştığım için farklı şeyler de tatmak durumunda kaldım. Ama kendim için bildiğim şeyleri yemeye çalışıyorum.”

“Masterchef’te İlk Beş Favorim”

“Masterchef gerçekliği yüzünden çok izleniyor. Masterchef’e profesyonel aşçıların yarıştığı bir yer değil. Herkesin katılabildiği ve eğitimler alarak şampiyonluğunu gözlendiği bir platform. İlk beşe kalan herkes kazanmış sayılır. Yakında yeni sezon başlayacak.”

“Demet Akalın’dan Daha Güzel Şarkı Söylüyor Denilen İsimlerle Salon Dolduramadık”

“Demet Akalın’ı ve eşi Okan Kurt’u çok severim. Hikayesi olan, yapamazsın denileni yapan biri. Mankenliği bırakıp ilk albümden beri kitleleri arkasından sürüklüyor. Eğlence ve iş sektöründe çok önemli yere geldi. Çalıştığımız işletmelerde Demet Akalın’dan daha güzel şarkı söylüyor denilen insanlarla salonlarımızı dolduramadık. Demet Akalın çıktığında adım atacak yer yoktu. Kendisiyle beraber sektöre girenlerin çoğu bugün yok, kendisi hala zirvede.”

“Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti”

“Çok patronla çalıştım. Acun Ilıcalı bulunduğu konuma göre hayatımda gördüğüm en mütevazı insan. Ben bu konuma geldim diye köşeye çekilen biri değil. Uçaktan inip o yorgunluğuyla gece 02.00 bile olsa gelip bizi ziyaret eder. En çok beğendiğim özelliği çok kişiyle çalışması, ekibiyle  beraber kararlar alması. Bizim yollarımızın kesişmesi şöyle oldu; Masterchef ile alakalı farklı şeflerle demolar yapıldı. Bu demoların için ilk üçe kaldım ve bizzat kendisi beni tercih etti.”

“Mehmet Şef, Yeme-İçme Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Sürecini İlk Kez Açıkladı”

*Otellerde ve restoranlarda 1.5 metre mesafeyle masalar kurulacak. İki sandalye arası mesafe en az 60 cm olacak. Ailenle geldiğin zaman sosyal mesafe uygulanmayacak. Kimlik kontrolü yapılmak zorunda.”

*Açıkbüfelerde müşteriler servis almayacak, görevliler müşterilerin istediklerini servis edecek. Yemekhanelerdeki çay kahve makineleri ve su sebilleri kaldırılacak, masalara servis edilecek.

*Tuzluk, karabiberlik, peçete dahil ambalajlı olacak. Her masada el antiseptiği olacak.

*Çocuk oyun alanları kapalı olacak.

*Tuvaletlerde otomatik kapılar olacak. El kurutma makineleri kaldırılıyor, kağıt havlu kullanılacak.

*Mekana giriş asansörlüyse, asansörde bir metre mesafeyle insanlar duracak.

*Personel kesinlikle maske takacak ve misafir masasına mesafeli duracak.

*Klima yok, dışarıdan hava verilecek.

Emre Kara’nın instagram canlı yayınlarını http://instagram.com/emrekara_e adresinden izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler