Kapat

Kürşat Alnıaçık Kimdir?

Magazin Haberleri
Kimdir Kürşat Alnıaçık Kimdir?

Ekranların usta isimlerinden birisi olan Kürşat Alnıaçık kimdir, nerede doğdu ve hangi projelerde yer aldı?

1962 yılında doğan Kürşat Alnıaçık, aslen Bursalı. Ankara’da doğan ve hayatının büyük bir bölümünü üniversite ve sonrasında devam eden eğitimi için İstanbul’da geçiren oyuncu, aldığı oyunculuk eğitimi ile kısa süre içerisinde fark edilmeyi başardı. İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümlerini kazanan ve iki farklı alandan da mezun olmayı başaran Kürşat Alnıaçık, eğitimini yurtdışında aldığı özel kurslarla da destekledi. Çok fazla bilinmese de İngiltere’de bir dönem modern dans eğitimi alan Kürşat Alnıaçık, dans konusunda da oldukça yetenekli.

Kürşat Alnıaçık Kimdir, Hangi Projelerde Rol Aldı?

Oyuncunun ilk projesi Umut dizisi oldu. 1970 yılında çekilen dizide yer alan Kürşat Alnıaçık, daha sonrasında daha iyi projelerde yer alarak adını duyurmayı başardı. Oyuncu daha sonrasında Türkiye’de büyük bir ilgi çeken ve çok sevilen dizilerden olan Kayıp, Medcezir, Kara Sevda ve Sakarya Fırat gibi dizilerde rol aldı. Oyuncunun oyuncu kadrosunda yer aldığı diğer diziler ise şöyle; İki Aile, Adak, Kuzey Rüzgarı.

Kürşat Alnıaçık’ın yer alacağı son proje ise 2017 itibari ile İsimsizler olacak. Oyuncu kadrosuna dahil edildiği açıklanan oyuncu, beğenilen dizide yer alacak ve sevenleriyle yeniden bir araya gelecek. Bugüne kadar yer aldığı dizilerin büyük bir bölümü popüler duruma gelen Kürşat Alnıaçık’ın İsimsizler dizisinde de dikkat çekmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir