Ana SayfaDizilerKoca Koca Yalanlar Dizisine Bir Ağır Darbe Daha!

İlgili Postlar

Koca Koca Yalanlar Dizisine Bir Ağır Darbe Daha!

Koca Koca Yalanlar dizisine bir ağır darbe daha! Hafta başı ekranlarda yayınlanmaya başlayıp izleyicisi ile buluşan yeni dizi Koca Koca Yalanlar hakkında ağır eleştiriler devam ediyor! Hangi usta gazeteci bugün köşesinde yeni başlayan dizide ibretlik olması gereken olayların olağan gösterilmesinden yakındı? İşte ilk bölümünün yayınlanmasının ardından büyük tepki toplayan dizi hakkında tüm merak ettiklerinizin detayları…

Koca Koca Yalanlar Dizisi Yayından mı Kalkıyor

Koca Koca Yalanlar Dizisine Bir Ağır Darbe Daha Geldi!

Başarılı yapımların adresi Kanal D; geçtiğimiz pazartesi uzun süredir üzerinde çalıştığı ve büyük reyting getireceğine inandığı, sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip yeni dizisi Koca Koca Yalanlar’ın ilk bölümünü izleyicisiyle buluşturdu.

Koca Koca Yalanlar Dizisine Yoğun Eleştiri Geldi

Reytingi Bekleneni Veremedi

Yayınlandığı akşam reyting sıralamasında 3. olan dizi, EGE’NİN HAMSİSİ ve YAPARSIN AŞKIM isimli yayınların altında kalarak büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Baş rollerini Hakan Yılmaz, Evrim Alasya, Selen Uçer, Pelin Öztekin ve Ferdi Sancar’ın paylaştığı Koca Koca Yalanlar dizisi hem sosyal medyada hem de basılı yayında ağır eleştirilere maruz kalırken, dizinin konusu hakkında bugün yeni bir darbe daha geldi.

 

Usta gazeteci Yüksel Aytuğ bugünkü köşesinde ‘Aldatma Hiç Bu Kadar Yüceltilmemişti’ başlığı açarken, dizi ile ilgili yorumlarına şöyle devam etti:

Aldatma Hiç Bu Kadar Yüceltilmemişt

“Günde ortalama 5.5 saatini ekran önünde geçiren, dizilerle yatıp kalkan bir ülkede drama yapımlarını sadece ‘eğlence’ olarak görmek büyük aymazlık olur. Bu nedenle dizilerde yer alan mesajları son derece önemsiyorum. Kanal D’nin yeni dizisi ‘Koca Koca Yalanlar’ı ise toplumun aile bütünlüğü ve aile müessesesinin saygınlığı açısından son derece tehlikeli bir ‘tehdit’ olarak gördüm.

Evet, içinden aldatma ve ihanet geçmeyen dizi yok gibi. Ama bu kez işin ölçüsü fena halde kaçmış. Mazbut bir aile reisinin yoldan çıkışı, adeta bir ‘kahramanlık destanı’ gibi resmedilmiş.
Anlaşılan o ki, ‘Koca Koca Yalanlar’, özellikle kıskanç kadınların huzurunu iyice kaçıracak. Zira dizide eşini aldatmayan tek bir erkek yok. İçlerinde bir tek dürüst erkek var, onun da eşi ya da sevgilisi yok! ‘Nasıl olsa herkes yapıyor’ düz mantığı ile çıkılan yolda yaşananlar ‘ibretlik’ olması gerekirken, son derece ‘olağan’ gösteriliyor.

Dizi, erkekleri topluca ‘gömmek’ gibi bir misyon da üstlenmiş gibi. Tamam, dizilerin büyük çoğunluğu kadın izleyiciyi hedefliyor. Senaristler de ağırlıklı olarak kadın. Ama dünya üzerindeki tüm erkekleri ‘topluca’ ipe göndermek biraz insafsızca değil mi? Ayrıca erkekler, kadınlarını yine bir başka ‘kadınla’ aldatmıyor mu?
Görünen o ki, erkeklerin aldatmayı adeta spor haline getirdiği ‘Koca Koca Yalanlar’, pek çok kuşkucu kadını uykusuz bırakacak. Ama daha da önemlisi, ‘aile dizilerinin’ devlet eliyle teşvik edildiği kampanyaları neredeyse dümdüz edecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler