Ana SayfaKimdirKıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü!

İlgili Postlar

Kıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü!

Yakışıklı oyuncu geçtiğimiz günlerde köpeğinin kulaklarını yakışıklı olsun diye kestiği yönündeki iddialara Sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü. Başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ iddialara “Kanıtlasınlar, mesleği bırakacağım” dedi. Detaylar Kıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü haberimizde.

Kıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü!

Papağana işkence uyguladığı görüntüleri sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaşan Masterchef yarışmacılarından Murat Özdemir paylaşımından sonra göz altına alınıp ardından Ruh ve Sinir Hastalıklarına sevk edilmişti. Murat Özdemir’e tepkiler çığ gibi büyürken Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’unda köpeğine işkence ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. İdialara sosyal medya hesabından hemen açıklık getiren Tatlıtuğ  “Kanıtlasınlar, mesleği bırakacağım” dedi.

Daha Yakışıklı Olsun Diye Kulaklarını Kesti!

Kıvanç Tatlıtuğun Mars adlı köpeğinin kulaklarını kestiğini iddia eden yazar Emre Erciş attığı tweette “Daha yakışıklı olsun diye kulaklarını kesti” dedi. Ercişin ortaya attığı suçlamalara ilk olarak Başak Dizer ardından ise eşi Kıvanç Tatlıtuğ açıklama yaptı.

İddialara sosyal medya hesabı üzerinden isyan eden Tatlıtuğ “Mars ve Pars’ı aldığımız zaman kulakları kesik alınmıştır, biz merdiven altı işler yapmayız. Hele ki toplumun önünde olan bireyler olarak. Kulaklarını benim kestiğimi iddia eden ve bunu belgesiyle kanıtlayacak birisi çıksın, açıklasın. Eğer kanıtlarsanız, ben hemen yaptığım oyunculuk mesleğini bırakıp, başka işlerle uğraşacağımın sözü bendedir” dedi.

İddialara İlk Müdahale Başak Dizer’den Geldi

Eşi hakkındaki suçlamalara şu şekilde cevap verdi  “Emre bey, merhaba. Bahsettiğiniz köpekler farklı köpeklerimiz. Kulağı kesik olan ‘amstaff’ kulağı kesik halde, yavru iken hediye edildi bize. Biz de çok üzülmüştük. 3 köpek ve 3 kedimiz var gerekmedikçe tasma bile takmıyoruz hiçbirine. Bilginize. Pars köpek çiftliğinin köpeğiydi hala orda. Bizim değil. O fotoğraf da köpek çiftliğinde çekildi. Çiftlikten alıp geçici baktı ama sonra geri verdi. Onlar da Mars’ı hediye ettiler. Bolluca ormanından kurtardığımız 2 sokak köpeğimiz var. Instagram’da paylaşıyorum Yaman ve Badem.” dedi

Lakin durmaya niyeti olmayan polemiğe devam eden Emre Ercişe Kıvanç Tatlıtuğda müdahale etmeden duramadı Tatlıtuğ “Sevgili Hocam. Hayvanlara şiddet ve beni aynı cümle içinde kullanıyor olmanızı okur yazar ve çizer kimliğinize yakıştıramadım. Kimseye, hiçbir mevzu ile ilgili buradan cevap vermem lakin konu hayvanlar olunca şunu bilmenizde ve hatanızı düzeltmenizde fayda vardır.”Kucağımdaki Köpek Mars Değil”

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

1- 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Çerçevesinde, American Staffordshire Terrier cinsi köpeklerin beslenip bakılması yasak değildir. Kanunda yazılı yasaklı ırkları iyi incelemenizi tavsiye ederim.

2- Kucağımdaki 3 aylık yavru köpeğin Mars olduğunu iddia ettiğiniz fotoğraftaki köpek, yüzündeki belirgin beyaz çizgisinden görüleceği üzere, kendi köpeğim Mars ile hiçbir benzerliği yoktur. Mars’ın yüzünde beyaz çizgisi yoktur. Daha dikkatli bakın tekrar!

“Sahiplendim, Çeşitli Sebeplerle Geri Verdim”

3- Doberman cinsi Pars’ı bir süre sahiplendiğim doğrudur, sonra aldığım çiftliğe çeşitli sebeplerden ötürü geri verdim. Hem Pars’ın hem de Mars’ın hikayesini, okur yazar çizer kimliğinizle, sevgili Can Paksoy’a telefon açıp sorsaydınız, aydınlatılırdınız.

4- Mars ve Pars’ı aldığımız zaman kulakları kesik alınmıştır, biz merdiven altı işler yapmayız. Hele ki toplumun önünde olan bireyler olarak. Kulaklarını benim kestiğimi iddia eden ve bunu belgesiyle kanıtlayacak birisi çıksın, açıklasın. Bu sefer iyi araştırın.

5- Eğer kanıtlarsanız, ben hemen yaptığım oyunculuk mesleğini bırakıp, başka işlerle uğraşacağımın sözü bendedir. Ha yok ispat edemediniz, hadi siz mesleği bırakmayın da benden bir özür dileyin benim için tamamdır.

Kıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü

Hocam, dilediğin zaman dilediğin yerde köpekler ve ırklar konusunda edebiyata, kanuna ve maddelere göre tartışırız. O konuda bir sıkıntı yok. Yazdığınız, hayvanlara şiddet yazısında beni, hayvanlara şiddet uygulayan bir insan olarak gösterdiğiniz için özür dilemenizdir. Bunlar çok yakışıksız laflardır. Çevirmeyin mevzuyu, köpeklerin kulaklarını benim kestirdiğimi yazmışsınız, şunu bir okur yazar çizer olarak ispat edemezseniz, mesleği bırakır mısınız?

Kıvanç Tatlıtuğ Ateş Püskürdü

Mesela ben bırakırım. Böyle net konuşalım. Ben ikidir; benim kulaklarını kestirdiğimi ispatlayın, mesleği bırakıcağım diyorum. İspat edemezseniz size bıraktırmayalım hadi mesleği ama özür dileyin diyorum. Israrla buna cevap yok!

O zaman tartışma bitmiştir. Sevgiyle ve doğru bilgiyle kalın. Dilediğiniz kadar süre verdim. Ama belgeli detaylı ve kanıtlı bilgiler olsun. Ondan sonra da özrünüzü alıp helalleşelim. Köpeklerimi getiren kişi, birçok insanın yakından tanıdığı sevgili Can Paksoy’dur. Bu köpekler biz almadan kulakları çok önce kesilmiştir. Türkiye’nin en kıymetli köpek eğitmenlerinden birisi olan sevgili Ali Yeşilırmak ise bu iki köpeğimi eğitmiş ve bu köpekler bana geldiği ilk günden itibaren bütün bu süreci takip etmişlerdir.

Amaç, insanlara farkındalık yaratmaksa, bunu kimseyi suçlamadan, yanlış bilgiyle kamu önünde hedef göstermeden yapsaydınız, daha kıymetli olurdu. Saygı duyardık. Vakit ayırıp Can Paksoy ile konuşsaydınız, böyle ayıp etmemiş olurdunuz.” Diyerek Ateş püskürdü ve iddiaların Asılsız olduğunu göstermiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler