Magazin Haberleri » Yaşam » Sağlık » İşte; yanlış bildiğiniz mucizevi yiyecek..! Her derde deva!

İşte; yanlış bildiğiniz mucizevi yiyecek..! Her derde deva!

Şimdiye kadar neden bilmiyordum diye hayıflanacağınız iki besin ve harika bir karışım geliyor. Kilo vermek hiç kolay bir iş değil ve çoğumuz hedefimize ulaşmaya yardımcı olan temel gıdaları denemeye eğilimli değiliz. Artık bunlar sorun olmayacak! Diyetinize ekleyebileceğiniz iki önemli püf noktasından haberimize göz atarak bilgileneceksiniz! Bu iki doğal ürün zaman içinde mükemmel ağırlığa ulaşacağınıza garanti veriyor.


İştah bastıran mucize Karadeniz’den; Fındık!

Kilo vermek için her yolu deneyenler; ilaç Karadeniz’den geliyor! Kilo vermek için çok çaba sarfetmiş olmanıza rağmen, görünür sonuçlar elde edemezseniz büyük olasılıkla kilo vermeye çalışmaktan vazgeçersiniz. Louisiana Eyalet Üniversitesi araştırmalarına göre, her gün fındık yiyen insanların obez olma olasılığı% 25, daha geniş bele sahip olma olasılıklarının ise % 21 daha az olduğunu gözlemlenmiş.

Gelin şimdi sizlerle bu çalışmanın detaylarında fındığın önemini anlatalım; ceviz tüketen insanların daha düşük bir vücut kitle indeksi ve kolesterol seviyelerinin daha iyi olduğu kanıtlandı.  Bunun bir ‘delilik’ olduğunu düşünebilir, ‘her çeşit fındığın yağ ve kalori dolu’ olduğunu düşünebilirsiniz ama bu tam olarak doğru değil. ”Fındık aslında iştahı bastırmaya yardımcı olabilecek bir gıda olmasının yanında bitki proteinleri, diyet lifi, doymamış yağ asitleri açısından zengindir” diyor Louisiana State Üniversitesi’nde araştırmacı ve profesör olan Carol O’Neil.

Peki, Fındığı nasıl tüketeceğiz?

Çok sayıda faydaya ek olarak, bir avuç fındık doymuş hissetmenize yardımcı olacaktır: daha az yiyeceksiniz ve daha etkili bir şekilde kilo vereceksiniz. Gün içerisinde sadece 1/3 fincan fındık yemek size gün boyunca ihtiyacınız olan önemli vitaminleri, mineralleri ve enerjiyi verir.

Fındıktan sonra sıra Ballı karışımda!

Kilolarınızdan kurtulmak sadece fındıkla değil onu destekleyici özelliği sahip bir karışımla birlikte, derman getiriyor! Yatmadan önce alınan bu gıdalar birkaç kilo kaybetmenin kolay bir yolunu sağlar. Malzemeler: Bal 2 yemek kaşığı, 1 çay kaşığı tarçın, 250 ml su. Bir tencerede suyu kaynatın tarçın ekleyin ve 2-3 dakika daha kaynatın. Ocaktan alın, soğumaya bırakın ve bal ekleyin. Yatmadan önce yarım bardak için.


İşte karışımınızın bilmediğiniz faydaları;

Safra kesesi enfeksiyonları
Yüksek kolesterol seviyeleri
Kalp hastalıkları
Artrit
Bağışıklığınızı artırır
Soğuk algınlığı
Karın ağrıları
grip
Akne ve
Saç kaybı sorunlarına da yardımcı olur.

Hakkında İrem Arabacılar

Avatar

İlginizi Çekebilir

Koronovirüse Karşı Korunmada Beslenmenin Önemi

Koronovirüse Karşı Korunmada Beslenmenin Önemi

Herbalife Nutrition Enstitüsü Başkanı Dr. David Heber, dünyada ve ülkemizde her geçen gün daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir