Magazin Haberleri » Yaşam » Sağlık » Hem Sağlık İçin Hemde Kalçalarınız…

Hem Sağlık İçin Hemde Kalçalarınız…

Günümüzde herkes sağlık konusunda artık daha bilinçli! Peki, şimdi bahsedeceğimiz pozisyonları daha önceden duymuş muydunuz? Hem sağlıklı kalarak hemde güzel kalçalara ekstra bir şey yapmadan sahip olmak mümkün! sizleri daha fazla meraklandırmadan gelin haberimize bakalım…


Sabahları enerjinizi artıran…

Sağlık uzmanları düzenli gerilmenin sadece kas esnekliğinizi arttırmakla kalmayıp aynı zamanda sıkılık hissini artıracağınızı ve kan dolaşımını iyileştirebileceğinizi söylüyor. Öyleyse, bedeninizi ve zihninizi önümüzdeki gün için enerjilendirmek istiyorsanız, değerli zamanınızın yalnızca birkaç dakikasını alabilecek bir dizi basit ama etkili egzersizi yapabilirsiniz. Sabahları enerjinizi artıran ve vücudunuzun gün boyu taze durmasını sağlayacak birkaç germe egzersizi düzenledik.

İlk defa görenler olabilir!

Görselde ki gibi pozisyon alın. Ayaklarınızı da açın. Belinize yavaşça bükün ve avuç içi ve kollarınızı önünüzdeki duvara yerleştirin. Bacaklarınızı dik tutun, kollarınızı duvar boyunca aşağı doğru hareket ettirin ve üst gövdenizi zemine paralel olana kadar indirin. 60 saniye boyunca böyle durun. Sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bu duruş kollarınızı güçlendirir, enerji seviyenizi yükseltir ve özgüveninizi artırır.

Kalçanızı topuklarınıza indirin belinizi yavaşça eğin. Gövdenizi sola doğru çevirin, sol omzunuzu ve başınızı yere yerleştirin. Sol kolunuzu önünüzde, avuç içi tavana bakacak şekilde uzatın. Sağ kolunuzu başınızın üstünde uzatın ve sağ avucunuzu yere koyun. 30 saniye bekleyin, ardından başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı işlemi diğer kolunuz için tekrarlayın. Bu poz eklem hareketliliğinizi arttırır ve kaburgalarınız arasındaki küçük kasları açar. Ayrıca kan dolaşımınızı iyileştirir ve akciğer kapasitenizi genişletir.

Sağ kolunuzu yana doğru uzatın ve avucunuzu hayali bir duvar bastırıyormuş gibi açın. Gergin hissedene kadar başınızı sola doğru indirin. Sol elinizi başınızın üstüne yerleştirin ve yavaşça aşağı doğru bastırın. 30 saniye basılı tutun, ardından başlangıç pozisyonuna dönün ve diğer tarafta tekrarlayın. Bu duruş, boynunuzdaki kasların gevşemesini sağlar, kollarınızı güçlendirir.


Deve duruşu pozisyonu önemli!

Deve pozu arka tarafı güçlendirirken vücudun ön yüzü için yoğun bir esneme sağlar. Geri döndürme, herhangi bir yoga dizisinin önemli bir parçasıdır çünkü kalçalarınız ve dizlerinizle 90 derecelik açılarla oturmak için çok fazla zaman harcamamanın etkilerinden etkilenir. Çok zorlu bir duruş olabilir, bu yüzden dikkatlice yapmak gerekir. Dizleriniz ve ayaklarınız kalça mesafesi genişliğinde matın üzerinde konumlandırın. Avuçlarınızı sırtınızdan uzanarak geriye doğru topuklarınızın üzerine koyun. Nefes alın ve göğsünüzü açın. Gövdenizi iterken ellerinizden geriye yaslamanız gerekiyor. Ellerinize ulaşarak gerginliği yoğunlaştırmak, kalçalarınızı ileri iterken sırtınızı arkada tutmak oldukça önemli.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında İrem Arabacılar

Avatar

İlginizi Çekebilir

Regl Dönemi ile İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış

Regl Dönemi ile İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış

Regl dönemi, kadınların en sık duygu değişimi yaşadığı dönemlerden biridir. Bu dönemde kadınlar kendilerini bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir