Cuma, Mayıs 14, 2021
Ana Sayfa Ünlüler İbrahim Çelikkol Yapım Şirketine İkinci Kez Alacak Davası Açtı

İbrahim Çelikkol Yapım Şirketine İkinci Kez Alacak Davası Açtı

-

Son olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile ekranlarda izlediğimiz İbrahim Çelikkol, daha önce rol aldığı “Kördüğüm” dizisinin yurt dışı satışlarından gereken payı alamadığı iddiasıyla Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne ikinci kez alacak davası açtı. Detaylar haberimizin devamında…İbrahim Çelikkol kimdir?

Daha Önce Kazanmıştı

Son olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile ekranlarda izlediğimiz İbrahim Çelikkol, daha önce rol aldığı “Kördüğüm” dizisinin yurt dışı satışlarından gereken payı alamadığı iddiasıyla Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne ikinci kez alacak davası açtı. Çelikkol Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne daha önce açtığı alacak ve tazminat davasından 167 bin lira kazanmıştı.

İbrahim Çelikkol’un avukatı, şirketin “Kördüğüm” dizisinin yurt dışı satışlarından daha fazla gelir elde ettiği ve sanatçıdan bu gelirin gizlendiği iddiasıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak alacak davası açtı.

İbrahim Çelikkol’un Sosyal Medyayı Sallayan O Paylaşımı…Haklarını Alamadı

İbrahim Çelikkol’un avukatının hazırladığı şikayet dilekçesinde “Müvekkilim başrolünde oynadığı ve yurt dışına da satılan “Kördüğüm” adlı diziden alması gereken gelir payını tam olarak alamamıştır. Davalı şirket daha öncesinde de müvekkilime defalarca kez ödeme yapılacağına dair söz vermesine rağmen gereken tarihte ödemelerini yapmamıştır. Davalı ödeme yapmadığı gibi, ödemesi gereken tutar satışlar devam ettikçe artmaktadır. Davalı Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’nden alınacak hak edilen ücretin mahkeme tarafından belirlenmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İbrahim Çelikkol daha önce oynadığı “Kördüğüm” dizisinin yurt dışı gelirinden pay alamadığını iddia ederek Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne 139 bin 541 liralık alacak ile 27 bin 908 lira icra inkar tazminatı davası açmıştı. Çelikkol açtığı bu davadan 167 bin lira kazanmıştı. Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi dört yıl önce iflas başvurusunda bulunmuş ve geçtiğimiz yıl bu isteği mahkeme tarafından reddedilmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Hazal Kaya: Çok Zorlandım, Çok Yoruldum Ama Hep Çok Sevdim

Hazal Kaya: Çok Zorlandım, Çok Yoruldum Ama Hep Çok Sevdim

0
Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu dizisinin set fotoğrafçısı Şinasi Serçe, sette çekilen fotoğrafı Instagram'da paylaşınca, Hazal Kaya da aynı fotoğrafı sayfasında yayınladı....
Defne Samyeli Yaza Hazır!

Defne Samyeli Yaza Hazır!

Onur Saylak ve Gözde Yılmaz'dan Nikah Fotoğrafı

Onur Saylak ve Gözde Yılmaz’dan Nikah Fotoğrafı

Demet Özdemir'den Duygusal Veda

Demet Özdemir’den Duygusal Veda Paylaşımı