Ana SayfaÜnlülerGülse Birsel emeklilikte yaşa mı takıldı?

İlgili Postlar

Gülse Birsel emeklilikte yaşa mı takıldı?

Gülse Birsel emeklilikte yaşa mı takıldı? Ünlü senarist, yazar ve oyuncu Gülse Birsel de son günlerin en çok konuşulan konusu erken emekliliğe takıldı. Gülse Birsel de erken emekli olamayacak kişiler arasında girdi. Birsel, durumu yaptığı açıklama ile anlattı. Detaylar haberimizde…

Gülse Birsel kırmızı elbisesi ile kasıp kavurdu

Erken emeklilik konusu

Son günlerin en çok konuşulan konularından olan erken emekliliği, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, konu üzerinden yapılan tartışmaları AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmayla noktalamıştı. Erdoğan, “Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 20 yıl çalışıp, 38 yaşında emekli olacak bir kişi 40 yıl çalışmadan maaş ve sağlık sigortası hizmeti alacak demektir. Buna hiçbir ülke dayanamaz.” diye konuşmuştu.

Gülse Birsel kimdir?

Gülse Birsel emeklilikte yaşa mı takıldı?

Hürriyette yazan Gülse Birsel, köşesinde konuya değindi. İşte Gülse Birsel’in o yazısı:

Bu işin sıkıntısı ve dile getirilen haksızlık şu: Ben 1996’da işe girmeseydim, 3 sene boş oturup 1999’da çalışmaya başlasaydım, muhtemelen şu an tıkır da tıkır emekli maaşı alıyordum!

53 yaş emeklilik için erken

Aslına bakarsanız masabaşı işler için ben 53’ü bile biraz genç bulurum. Sanki kadın için en az 55-57, erkek için 57-60 filan mantıklı geliyor.

Talebin zamanlaması yanlış

Cumhurbaşkanı EYT konusunda açıklama yaptı. 6.2 milyon kişi EYT grubuna giriyormuş, ben ve benim gibiler yaşa takılmasak devlete yıllık maliyetimiz 750 milyar lirayı bulacakmış. EYT kardeşlerim, öncelikle farkındasınızdır herhalde, ülkede kriz var. Bence bu talebin zamanlaması çok yanlış oldu.

Mantıklı olan en az 35 yıl çalışmak

İkincisi, bana kalırsa (memuriyet ve masabaşı işler için söylüyorum) bir insanın emeklilik hakkı kazanmak için en azından bir 30-35 yıl çalışması lazım, mantıklı olan bu.”

Gülse Birsel’den emeklilik yazısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler