Ana SayfaKimdirFerit Tunçer Kimdir?

İlgili Postlar

Ferit Tunçer Kimdir?

Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci Ferit Tunçer Kimdir? Ferit Tunçer Kaç Yaşında? Ferit Tunçer Ne Zaman Doğdu? Ferit Tunçer Nerede Doğdu? Ferit Tunçer Aslen Nereli? Ferit Tunçer Hangi Burç? artık solo projelerine ağırlık vermiş olan sanatçı Ferit Tunçer hakkında merak ettikleriniz Kimdir yazımızda. İşte Ferit Tunçer…

Ferit Tunçer Kaç Yaşında? Ferit Tunçer Ne Zaman Doğdu? Ferit Tunçer Nerede Doğdu? Ferit Tunçer Aslen Nereli? Ferit Tunçer Hangi Burç?

13 Nisan 1974 tarihinde İstanbul’da doğan Ferit Tunçer, şu an 47 yaşındadır. Aslen İstanbullu olan Ferit Tunçer,

Ferit Tunçer Kimdir?

Eğitim Öğretim hayatını İstanbul’da tamamlayan Ferit Tunçer, Ortaokul döneminde müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Kadıköy’de Akbaba Atlantis Stüdyosunda provalara ilk grubu Dark Grave ile başlayan Ferit Tunçer, İlk dönemler gitar üzerine yoğunlaştı fakat gruba istedikleri özellikte solist bulamayınca solistliği denedi ve ön plana solist kimliği çıktı, ses ve şan üzerine eğitimler aldı. O dönem aynı stüdyoda prova yapan Athena grubundan Hakan ve Gökhan ile tanıştı Athena grubunun ilk dönemlerinde solistliğini yaptı. 1992 yılında Athena ile beraber bir toplama albümde yayınlanması için (daha sonra Gökhan’ın da okuyacağı) One Last Breathe teklisini kaydettiler. 1993 yılında grupta ayrılana dek beraber birçok konser veren Ferit Tunçer, 1993 yılında Barış Yıldırım, Asrın ve Emre Tüfekçi ile Türk Metal Müziğinin kült gruplarında İllegal Süttozu’nu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Aynı yıl Visions of Insanity teklisini kaydettiler ve 1994 yılında şarkının klibini çektiler.

1995 yılında yaptıkları sert müziğe etnik ögeler ekledikleri Şehrazat prodüktörlüğünde bir proje olan AF ile Raks ve S Müzik etiketiyle Türkiye’nin popüler müzik dünyasına giriş yaptılar. Albümün ilk iki çıkış parçasının klibi Sinan Çetin tarafından çekildi. İlk çıkış yapılan şarkı ‘Af Çıkıyor’ ve ardından yayınlanan ‘Kızancıklar’ ile o dönemin müzik listelerinde hızla yükselip büyük popülerlik kazandılar. O yıl Türkiye Müzik Ödülleri En iyi grup kategorisine aday gösterildiler. Fakat ödülü kazanamadılar. S Müzik etiketiyle ikinci albüm olan AF II çıkışını ise Barış Manço ‘nun Nick the Chopper parçasına Barış Manço ‘nun yazdığı Türkçe sözlerle ‘Evelallah’ ismini alan şarkı oldu. Şarkının klibini yine ünlü yönetmen Sinan Çetin ile Tunus ‘ta çekildi. Şarkı ve klip büyük beğeni topladı ve 1998 yılında tekrar Kral Tv Türkiye Müzik Ödülleri En iyi grup kategorisine aday gösterildiler ve ödülü kazandılar. Aynı yıl grup değişen kişisel müzik hedefleri sebebiyle dağıldı.

2001 yılında AF grubunun değişen kadrosu ve müzik tarzıyla grubun solistliğini artık tek başına üstlenen Ferit Tunçer grubunu ismi altında Beş Mevsim ismiyle bir tekli çıkarttı. 2004 yılında Esen Müzik etiketiyle 46:19 isimli albümü çıkarttı. Albümün çıkış ve klip şarkısı olarak ” Yrının Anıları “ seçildi. Klip yönetmeni Serdar Seki’dir.

2009 yılında Türk Heavy Metal grubu nreAson ‘a solist olarak katıl Ferit Tunçer, 2018 yılında solistliğin yanında kayıt, mix ve masteringini üstlendiği nreAson dirt albümü piyasaya çıktı.

Ferit Tunçer’ in Şarkı Ve Albümleri;

  • One Last Breathe (Single) 1992
  • Visions of Insanity (Single) 1993
  • ‘Kızancıklar’ (Single)
  • ‘Af Çıkıyor’ (Single)
  • Af II – (Albüm)
  • ‘Evelallah’  1997
  • Beş Mevsim (Single)
  • 46:19 – (Albüm)
  • dirt – (Albüm) 2018
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler