Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Ferhan Şensoy "Babam Gurur Duyduğunu Hiç Söylemedi"

Ferhan Şensoy “Babam Gurur Duyduğunu Hiç Söylemedi”

-

Usta tiyatrocu Ferhan Şeysoy ekibi ve oyuncularının sorularını yanıtladı. Usta oyuncu “Babam bana gurur duyduğunu hiç söylemedi” dedi. Detaylar haberimizin devamında…

İçimde Ukde Kaldı

“Bu kadar meşhur olmasaydım şunu daha rahat yapardım dediğiniz bir şey var mı?”

“Ortaoyuncular 1980 yılında ‘Şahları da Vururlar’ ile başladı, 5 yıl oynadık. Meşhur olmanın sıkıntılarını yazıyorum zaten kitaplarımda. Eskiden herkes cebinde fotoğraf makinesi taşımıyordu, imzalı resim istiyorlardı. Şimdi herkesin elinde bir cep telefonu, ‘selfie çekebilir miyiz?’ manyaklığı. Ben de Sait Faik gibi ismi bilinen cismi bilinmeyen bir yazar olmak isterdim.”

Dijital ortamda bir projeniz var mı?

“Benim bu dijital şeylerle alakam yok. ‘Şahları da Vururlar’ı yeniden oynamak istiyorum, içimde ukde kaldı.”

Onlarla Gurur Duyuyorum

Babası Yusuf Cemil Şensoy’un tiyatrocu olmasına karşı çıktığını söyleyen Şensoy, o günleri şu sözlerle anlattı; “Babam tiyatrocu olmamı istemiyordu. Sürüneceğimi düşünüyordu. ‘Şahları da Vururlar’ın 3’üncü yılında izlemeye geldi annemle. Heyecandan ölmek üzereydi. Ben sahneye çıkınca babam suratıma hiç gülmedi. Ben yokken kahkahalar atıyor, ben çıkınca sus pus. Yıllar sonra bir akrabamıza şöyle demiş: ‘Ferhan çok büyük işler başardı, hiç tahmin edemediğim yerlere geldi, onunla gurur duyuyorum.’ Babam benimle gurur duyduğunu bana hiç söylemedi.”

Geceleri ve Sessizlikte Yazarım

Usta Oyuncu, “Yazma ritüelleriniz neler” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi:

“Yazma ritüelim yok. Geceleri yazarım, sessizlikte yazarım. Kalabalık bir aileyken yazmak için odama çekilirdim, bazen otele giderdim. Sonra çocuklarım büyüdü, onlar da anlayışla karşıladılar bu durumu. Yazmak benim için yalnız bir serüven. Kavuk büyük bir sorumluluktu, Rasim’e (Öztekin) devrettim, o da Şevket’e devretti. Bu sorumluktan kurtulmak bana huzur oldu. Bundan sonra tek derdim dosyalarımı kitap eylemek ve ortaoyuncuların devamı…”

Ferhan Şensoy kızının düğününe katılmadı mı? Kızı Müjgan Ferhan Şensoy yanıt verdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Şahsiyet Dizisi Tv'de İlk Kez Yayınlanacak

Şahsiyet Dizisi Tv’de İlk Kez Yayınlanacak! Dizinin Yayın Tarihi Belli Oldu!

0
Dijital platformlarda yayınlanan 13. bölümlük Şahsiyet dizisi, izlenme rekorları kırdı ve hatta emmy ödüllerine aday gösterildi. Başrollerini, Haluk Bilginer ile Cansu Dere'nin paylaştığı dizi...